Слухання: дубль 2

1434616614_tarif-1

Керуючі компанії, що обслуговують багатоповерхові будинки Кременчука, знову ініціюють громадські слухання, на яких розкажуть, чому просять міську владу підвищити тарифи на свої послуги. Головний аргумент управителів – подорожчала електрика.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Ярош говорить, що за останні 2 роки керуючі компанії вже не раз звертаються з проханням про підвищення тарифів.
– Сьогодні по Кременчуку середній розмір екс-витрат, який сплачують мешканці, – 1,2 грн за 1 м². Собівартість приблизно дорівнює 1,31 грн за 1 м². До цього і підтягуватимуть тариф. В середньому екс-витрати подорожчають на 11-15 коп. за кожен м², – уточнив віце-мер.
Директор керуючої компанії «Житлорембудсервіс» Олександр Бондаренко, в свою чергу, зазначає, що сьогодні його компанія оплачує за рік 1 млн кВт електроенергії, яку споживають мешканці (це освітлення у під’їздах, станції, що підкачують воду на верхні поверхи, ліфти). В грошовому еквіваленті це становить 630 тис. грн.
– Оплата за електрику значно перевищує складову, закладену в нинішньому тарифі. Якщо тарифи нам не дозволять підвищити, я буду змушений брати кошти з інших джерел, а отже, скорочувати працівників та обсяги поточних ремонтів. Уже зараз мені доводиться перенаправляти кошти з поточних ремонтів на електрику. Якщо не підвищити тарифи, однозначно буде погіршена якість надання послуг. Довожу це до відома усіх мешканців, – наголошує Олександр Бондаренко..
Інші шляхи не дають результату?
Оптимізувати витрати керуючих компаній на електроенергію завдяки енергозберігаючим технологіям не вийшло з першого разу, а відтак, схоже, і подальших спроб ніхто не робитиме.
– Ми встановили у 20 будинках датчики руху (пристрій, що реагує на переміщення й автоматично вмикає або вимикає світло – авт.), що моментально вдвічі зменшило витрати на електрику. Ми зраділи, але буквально за два тижні у 3 будинках ці датчики просто вкрали. Пробували ставити лампочки-економки, теж нічого не вийшло, – розводить руками гендиректор «ЖРБС» Олександр Бондаренко.
Та, схоже, і немає в компанії грошей на нові технології, бо, за словами керівника, 2014 р. приніс управителям збитки у сумі 50 тис. грн.
Пропозицію зменшити перелік послуг керуючих компаній (за рахунок, наприклад, такої послуги, як дератизація і дезінсекція) керівники теж відкидають. «Спектр послуг у нас і так мінімальний, далі нікуди», – говорить Олександр Бондаренко.
В будь-якому випадку навряд чи на громадських слуханнях керуючі компанії отримають одностайне схвалення нових тарифів, проте обіцяють вислухати усі пропозиції. Остаточне рішення буде приймати міськвиконком.
Нагадаємо, спроба провести громадські слухання щодо намірів підвищення тарифів у керуючих компаній вже була. На початку травня, саме під час травневих уїк-ендів, вони запропонували людям обговорити болюче питання вартості послуг. На слухання прийшли одиниці, громадські активісти зчинили галас, що це цей захід – просто фарс, а міська влада згодом відхрестилася від нього, зазначивши, що то були не слухання, а просто ініціатива керуючих компаній.
Варто зазначити, що минулого тижня перший заступник міського голови Віктор Калашник повідомив міським ЗМІ, що до кінця поточного року тарифи на утримання житла у Кременчуці підвищуватися не будуть. Хіба що буде переглянута складова тарифу на електроенергію.

Графік проведення громадських слухань
6 липня – палац культури І. Котлова.
7 липня – Центр культури і дозвілля ПАТ «Укртатнафта».
8 липня – Міський палац культури.
Початок громадських слухань: 17.00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто