Суботник – не для всіх піар

SAM_1675

25 квітня у Кременчуці відбувся загальноміський суботник. Хтось на цьому підзаробив, а хтось вийшов з мітлою виключно заради наведення чистоти у дворі.

Суботники в Кременчуці проводилися щороку. За ініціативи міської влади чи без неї. Останніми роками чимало кременчужан сприймають суботники неоднозначно. Мовляв, під час масштабних прибирань політики «піаряться», а народ прибирає.

Так було і цього разу. На суботник, як сказано на офіційному сайті міськвиконкому – за ініціативи народного депутата Юрія Шаповалова – кременчужани пішли не таким вже і «рекордним» натовпом, хоча активісти штабу нардепа нарахували 23 тис. учасників генерального прибирання.

Аргументи кременчужан, які не взяли участь в суботнику, різні. Ось що нам вдалося підслухати:

– Він нам фарбу якусь, а ми за нього що? Свій голос на виборах? Нерівноцінний обмін!

– Ми і без цього за екс-витрати платимо. Чого ми маємо виконувати роботу керуючих компаній?

– Та в мене свій суботник. На дачі!

Хоча і не виключаємо, що певний відсоток тих, хто не брав участі у суботниках, ніколи цього і раніше не робив.

У соціальних мережах теж різні думки і факти. Хтось хвалиться, що в його будинку 80% мешканців вийшли на прибирання, хтось називає все це «фіолетовим божевіллям», а хтось обурений – солодощі перепали, а чаю ніхто і не налив».

Того, що організаторам суботників обіцяли по 300 грн, ніхто не приховував. А ще й виділили певний посадковий матеріал. Щоправда, в дуже обмеженому асортименті.

– Я вважаю, що суботник в нашому дворі був млявим. Навіть не знаю чому, але вийшли всього близько 10-ти осіб, – розповідає мешканка буд. 7 по вул. Генерала Родімцева Наталка. – Спасибі, звісно, організаторам. Але білил видали всього 4 кг – нам їх не вистачило на дерева, лише на бордюр з одного боку вулиці.

У суботнику біля буд. 31 по вул. 60-річчя Жовтня взяли участь активні та працьовиті діти, двійко дівчат із магазину «Оптовичок», головний організатор Раїса Пилипівна і ваш покірний слуга (кореспондент «КП» – ред.). Посадили кущі, висіяли «шаповаловське» насіння, побілки вистачило на саджанці й один під’їзд. Представник штабу Юрія Шаповалова перевірив роботу і заніс всі дані до своєрідної відомості.

Проте і без суботника ім. Шаповалова чимало хто з сусідів за свої кошти й абсолютно безкоштовно висаджує у дворі дерева, кущі та квіти. За що цим гарним жінкам (бо це, як правило, представниці прекрасної статі – ред.) велика подяка.

 

Скільки витратили з бюджету?

На засіданні депутатської комісії заступник міського голови Віталій Малецький оприлюднив, скільки коштів було передбачено в бюджеті на проведення суботника:

20 тис. грн додали КАТП-1628 на вивезення сміття, 120 тис. грн – КП «Благоустрій Кременчука», на озеленення Автозаводський район отримав 90 тис. грн, Крюківський – 70 тис. грн.

На благо міста чи нардепа?

102_7634

Рекламний хіт березня-квітня 2015 р. – заклик нардепа Юрія Шаповалова прийти на суботник. Чи є така реклама соціальною – в управлінні контролю за станом благоустрою не знають, мовляв, це вирішує громадський орган – Рада по дизайну міського середовища. Скільки заплатив нардеп за заклик і чи платив взагалі, вони теж не знають, бо не мають права втручатись у господарську діяльність рекламних агенцій. За неофіційними даними, Ю. Шаповалов за рекламу не платив. За приблизними розрахунками, які повідомили нам в рекламних агентствах, 10 біллбордів на місяць обходяться в середньому в 13 тис. грн.

Ірина Житня

 

 

Залишити відповідь