Суботник – не для всіх піар

SAM_1675

25 квітня у Кременчуці відбувся загальноміський суботник. Хтось на цьому підзаробив, а хтось вийшов з мітлою виключно заради наведення чистоти у дворі.

Суботники в Кременчуці проводилися щороку. За ініціативи міської влади чи без неї. Останніми роками чимало кременчужан сприймають суботники неоднозначно. Мовляв, під час масштабних прибирань політики «піаряться», а народ прибирає.

Так було і цього разу. На суботник, як сказано на офіційному сайті міськвиконкому – за ініціативи народного депутата Юрія Шаповалова – кременчужани пішли не таким вже і «рекордним» натовпом, хоча активісти штабу нардепа нарахували 23 тис. учасників генерального прибирання.

Аргументи кременчужан, які не взяли участь в суботнику, різні. Ось що нам вдалося підслухати:

– Він нам фарбу якусь, а ми за нього що? Свій голос на виборах? Нерівноцінний обмін!

– Ми і без цього за екс-витрати платимо. Чого ми маємо виконувати роботу керуючих компаній?

– Та в мене свій суботник. На дачі!

Хоча і не виключаємо, що певний відсоток тих, хто не брав участі у суботниках, ніколи цього і раніше не робив.

У соціальних мережах теж різні думки і факти. Хтось хвалиться, що в його будинку 80% мешканців вийшли на прибирання, хтось називає все це «фіолетовим божевіллям», а хтось обурений – солодощі перепали, а чаю ніхто і не налив».

Того, що організаторам суботників обіцяли по 300 грн, ніхто не приховував. А ще й виділили певний посадковий матеріал. Щоправда, в дуже обмеженому асортименті.

– Я вважаю, що суботник в нашому дворі був млявим. Навіть не знаю чому, але вийшли всього близько 10-ти осіб, – розповідає мешканка буд. 7 по вул. Генерала Родімцева Наталка. – Спасибі, звісно, організаторам. Але білил видали всього 4 кг – нам їх не вистачило на дерева, лише на бордюр з одного боку вулиці.

У суботнику біля буд. 31 по вул. 60-річчя Жовтня взяли участь активні та працьовиті діти, двійко дівчат із магазину «Оптовичок», головний організатор Раїса Пилипівна і ваш покірний слуга (кореспондент «КП» – ред.). Посадили кущі, висіяли «шаповаловське» насіння, побілки вистачило на саджанці й один під’їзд. Представник штабу Юрія Шаповалова перевірив роботу і заніс всі дані до своєрідної відомості.

Проте і без суботника ім. Шаповалова чимало хто з сусідів за свої кошти й абсолютно безкоштовно висаджує у дворі дерева, кущі та квіти. За що цим гарним жінкам (бо це, як правило, представниці прекрасної статі – ред.) велика подяка.

 

Скільки витратили з бюджету?

На засіданні депутатської комісії заступник міського голови Віталій Малецький оприлюднив, скільки коштів було передбачено в бюджеті на проведення суботника:

20 тис. грн додали КАТП-1628 на вивезення сміття, 120 тис. грн – КП «Благоустрій Кременчука», на озеленення Автозаводський район отримав 90 тис. грн, Крюківський – 70 тис. грн.

На благо міста чи нардепа?

102_7634

Рекламний хіт березня-квітня 2015 р. – заклик нардепа Юрія Шаповалова прийти на суботник. Чи є така реклама соціальною – в управлінні контролю за станом благоустрою не знають, мовляв, це вирішує громадський орган – Рада по дизайну міського середовища. Скільки заплатив нардеп за заклик і чи платив взагалі, вони теж не знають, бо не мають права втручатись у господарську діяльність рекламних агенцій. За неофіційними даними, Ю. Шаповалов за рекламу не платив. За приблизними розрахунками, які повідомили нам в рекламних агентствах, 10 біллбордів на місяць обходяться в середньому в 13 тис. грн.

Ірина Житня

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто