Свято зі зброєю в руках

1427364086_imgp9222

2014-й рік для українців був невимовно напруженим. Але якщо дехто стежив за ситуацією на сході України з новин та Інтернету, то службовці Кременчуцького батальйону Нацгвардії несли службу безпосередньо в гарячих точках. Із початку конфлікту на сході України побував кожен солдат, а дехто – навіть по декілька разів. Частина батальйону перебуває там і зараз. Чим же солдати Нацгвардії, які служать у військовій частині 3059 на Молодіжному, відрізняються від міліціонерів, котрі працюють, наприклад, у Кременчуцькому відділі міліції? Й ті, й інші охороняють громадський порядок, їздять на схід України, носять форму… На перший погляд, різниці немає: всі виконують аналогічні завдання.
– Але якщо міліціонери більше стежать за громадським порядком у місті, то ми здебільшого чергуємо на блокпостах, знаходимося на передовій, – зазначає заступник командира в/ч 3059 майор Геннадій Рибкін. – Ми – військовослужбовці, готові до будь-яких умов та завжди готові «зірватися» й поїхати за викликом. І це все-таки наша першочергова функція. Тиждень тому до нашої частини прийшли два міліціонери, просилися на службу до Нацгвардії – тож, мабуть, якась різниця таки є. Наразі вони вирішують питання про проходження медкомісії.
– Геннадію Олександровичу, нещодавно солдати Кременчуцького батальйону на чолі з командиром Олександром Аленіним знову вирушили на схід. Хто ж тепер патрулюватиме місто?
– На початку березня під Маріуполь, дійсно, виїхала більша частина особового складу, на сході вони пробудуть орієнтовно 2 місяці, до травневих свят. У Кременчуці ж наразі лишилося близько чверті солдатів. Вони займаються тим, що забезпечують охорону нашого військового містечка – на більше людей у нас не вистачає. Наприклад, ми не можемо послати на чергування навіть декілька маршрутів, бо вимушені ретельно охороняти нашу частину від можливих провокацій.
– Як події на сході Україні позначилися на бажанні юнаків служити у вашій частині? Привабили чи налякали?
– В принципі, впродовж останнього року хлопці приходили до нас так, як і завжди – нічого не змінилося. Менше добровольців не стало. Наразі міська рада вирішує питання про те, щоб розширити наш батальйон до розмірів полку. Тобто, якщо зараз у батальйоні служить не більше 200 солдатів, то після розширення кількість особового складу має зрости вдвічі.
Окрім того, за цей рік на службу до нашої частини прийшли військовослужбовці, які протистояли російським окупантам у Криму, а потім були учасниками бойових дій в Донецькій області. Вони залишилися патріотами та з честю несуть звання воїна-правоохоронця.
– І все-таки наскільки штат Вашої частини заповнений сьогодні?
– Повністю. У травні очікуються ще й призови молоді. Плануємо отримати поповнення – 40 хлопців, які 1,5 роки проходитимуть строкову службу.
– До речі, стосовно хлопців. У Вашій частині служать ще й дівчата. Вони також поїхали на схід?
– Так, у нас 15 військових (ті, які несуть службу в штабі: зв’язківці, медики) та 15 громадянських жінок (які займаються оформленням документів, приготуванням їжі тощо). Але на схід ми їх не відправляємо – не жіноча це справа. Хоча багато жінок поїхати хотіли б, говорили про це неодноразово. Але ми їх не відпускаємо.
– Коли вже у Вашій частині з’явиться музей історії?
– Оскільки місця в нас поки що мало, то ми оформили лише куточок історії частини.
Також наразі ми розробляємо стенд для так званої Алеї слави, яка з’явиться на території нашої частини приблизно у квітні. А до оформлення музею перейдемо вже пізніше. Наразі вирішується питання про переселення нашої частини у приміщення колишнього військового госпіталю в парку «Придніпровський». Там вже точно має знайтися місце для музею.
– А де ж зараз знаходиться український прапор, який став для гвардійців справжнім оберегом (цей прапор гвардійці привезли з першого свого завдання – охорони блокпостів під Маріуполем у березні-квітні 2014 р. – ред.)?
– Там, де й має знаходитися – з хлопцями під Маріуполем. Як буде музей – тоді вже знайдемо місце й для прапора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто