Так народжується музей

102_6890

Музей бойової слави кременчуцьких воїнів має всі шанси бути відкритим у нашому місті. Перші кроки на цьому шляху зроблено ще 9 років тому, відколи кременчуцьке «Бойове братство» прийняло перші подарунки від воїнів – афганців. Сьогодні експонатів уже вистачить на цілу експозицію.

102_6895

Ідея створення музею бойової слави Кременчука виникла у представників об’єднання ветеранів війни і військових конфліктів «Бойове братство» досить давно.

– Ця ідея виникла чи не від самого народження нашої організації – в лютому 2005 р., – розповів голова об’єднання Олег Фещенко. – Спочатку ми збирали експонати, які приносили нам колишні афганці, потім і учасники інших локальних воєн. Тоді почали обговорювати ідею з міською владою. Свого часу нас у цьому підтримали і Микола Глухов, і Олег Бабаєв.

Але як завжди все гальмує недостатність коштів.

Як розповів Олег Фещенко, вже кілька років у парку Воїнів-Інтернаціоналістів збираються збудувати адміністративну будівлю, і саме в ній планують виділити невеличкий павільйон для музею бойової слави.

102_6889

– Можна було б виділити і якесь приміщення на одному з комунальних підприємств, але ми дочекаємось – хотілося б, щоб музей все ж таки був у парку Воїнів-Інтернаціоналістів. Віднедавна парк входить до складу ландшафтного заказника «Кагамлицький», і відомо, що в майбутньому в ньому навіть передбачається посада відповідального за музей.

102_6903

Сьогодні усі експонати, фотографії, бойові стяги, обмундирування, зброя зберігаються в офісі об’єднання «Бойове братство», і відвідувачі можуть побачити те, з чим воювали кременчужани в різних країнах. Олег Фещенко каже, що можливо скоро колекція суттєво доповниться – адже, на жаль, війна прийшла і в Україну.

102_6885

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто