Так народжується музей

102_6890

Музей бойової слави кременчуцьких воїнів має всі шанси бути відкритим у нашому місті. Перші кроки на цьому шляху зроблено ще 9 років тому, відколи кременчуцьке «Бойове братство» прийняло перші подарунки від воїнів – афганців. Сьогодні експонатів уже вистачить на цілу експозицію.

102_6895

Ідея створення музею бойової слави Кременчука виникла у представників об’єднання ветеранів війни і військових конфліктів «Бойове братство» досить давно.

– Ця ідея виникла чи не від самого народження нашої організації – в лютому 2005 р., – розповів голова об’єднання Олег Фещенко. – Спочатку ми збирали експонати, які приносили нам колишні афганці, потім і учасники інших локальних воєн. Тоді почали обговорювати ідею з міською владою. Свого часу нас у цьому підтримали і Микола Глухов, і Олег Бабаєв.

Але як завжди все гальмує недостатність коштів.

Як розповів Олег Фещенко, вже кілька років у парку Воїнів-Інтернаціоналістів збираються збудувати адміністративну будівлю, і саме в ній планують виділити невеличкий павільйон для музею бойової слави.

102_6889

– Можна було б виділити і якесь приміщення на одному з комунальних підприємств, але ми дочекаємось – хотілося б, щоб музей все ж таки був у парку Воїнів-Інтернаціоналістів. Віднедавна парк входить до складу ландшафтного заказника «Кагамлицький», і відомо, що в майбутньому в ньому навіть передбачається посада відповідального за музей.

102_6903

Сьогодні усі експонати, фотографії, бойові стяги, обмундирування, зброя зберігаються в офісі об’єднання «Бойове братство», і відвідувачі можуть побачити те, з чим воювали кременчужани в різних країнах. Олег Фещенко каже, що можливо скоро колекція суттєво доповниться – адже, на жаль, війна прийшла і в Україну.

102_6885

Залишити відповідь