Тарифи для підприємств, що виробляють теплову енергію, відтепер затверджуватимуть місцеві органи влади

Із 18 травня повноваження із затвердження тарифів у сфері теплопостачання, водопостачання та водовідведення для більшості міст України перейшли до місцевих органів влади. Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) Дмитро Вовк, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні набули чинності нові ліцензійні умови у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення… Тепер під контроль місцевих органів влади повністю переходять 67% діючих ліцензіатів НКРЕКП із централізованого водопостачання та водовідведення, 74% ліцензіатів НКРЕКП у сфері теплопостачання», – написав він на своїй Facebook-сторінці.

Дмитро Вовк наголосив, що, окрім цього, нові умови зобов’язують ліцензіатів здійснювати закупівлі через ProZorro, створити кол-центри, проводити аудит фінансової звітності, впровадити заходи з захисту критичної інфраструктури.

Згідно з новими ліцензійними умовами, місцеві органи влади затверджуватимуть тарифи для підприємств, що виробляють теплову енергію обсягом до 170 тис. Гкал, транспортують і поставляють теплову енергію обсягом до 145 тис. Гкал на рік.

Крім того, їхні повноваження поширюватимуться на підприємства водопостачання в населених пунктах із кількістю жителів до 100 тис., щорічним об’ємом постачання води до 300 тис. куб. м, водовідведення – до 200 тис. куб. м.

 

Залишити відповідь