«Теплоенерго» і борги за тепло не гасить, і котельні на Раківці не будує

Депутати Сергій Мельник, Олександр Плескун та Валентина Головко з фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді пропонують міській владі врешті зламати кількарічну тенденцію накопичення боргу КП «Теплоенерго» перед ТЕЦ КВБЗ й почати розраховуватись з вагонобудівним заводом за вироблене тепло для мешканців правобережжя. Там паче, можливість для погашення боргу є: на сесії 31 січня міська рада розподілятиме кошти міського бюджету.

  Сергій Мельник (праворуч)  наголошує: міський проект будівництва котелень у Крюкові  не реалізується, а вагонзавод не може далі нести на собі тягар опалення правобережжя, адже борг міста перед ТЕЦ щороку зростає. 
31 січня депутати Кременчуцької міської ради мають розподілити залишки вільних коштів міського бюджету на 01.01.2017 р., а це майже 80 млн грн. Крім того, на затвердження сесії винесене Програму фінансової підтримки комунальних підприємств Кременчука на 2017 р. Отже, в обох проектах рішень йдеться про гроші для міського господарства і комунальної сфери. В зв’язку з цим депутати «Рідного міста» звертають увагу міського керівництва на катастрофічну ситуацію з заборгованістю КП «Теплоенерго» перед ТЕЦ Крюківського вагонобудівного заводу, що виробляє тепло для правобережжя.
– На сьогодні, починаючи з 2013 р., заборгованість перед ТЕЦ весь час збільшується. Якщо станом на 1 січня 2013 р. сума боргу становила 7,7 млн грн, то на 1 січня 2017 р. це вже 37,7 млн! І тенденції до зменшення боргу на сьогодні не існує, – наголосив у ході підготовки до сесії, під час засідання постійної депутатської комісії з питань ЖКГ, Сергій Мельник, представник фракції партії «Рідне місто».
Сергій Мельник, а також його колеги Олександр Плескун та Валентина Головко пропонують передбачити певну суму в вільному залишку бюджету для погашення боргу перед КВБЗ, це, на їх думку, буде конкретний крок міської влади до вирішення проблеми.
– Якщо є вільний залишок коштів у міському бюджеті, то треба спочатку повернути борги, а потім вже розвиватися. Я вважаю, що в вільному залишку треба передбачити близько 5-10 млн грн на погашення боргу, а також закласти таку ж суму і в Програмі підтримки комунальних підприємств. Не 2,8 млн, як зараз, а 5-10 млн, – говорить Сергій Мельник.
Депутат досить скептично оцінює інформацію, оприлюднену на засіданнях депутатських комісій начальником УЖКГ Іваном Москалик про домовленість, яка начебто нещодавно досягнута між керівниками міста та вагонзаводу – до 1.06. 2017 р. зменшити заборгованість за вироблене тепло до 1,7 млн грн. За словами Сергія Мельника, графіки погашення заборгованості міста перед КВБЗ існували і при покійному мері Олегу Бабаєві, при керівництві Віктора Калашника, при нинішньому мері Віталії Малецькому, але жоден графік не виконаний.
– Вагонзавод не може далі за власний рахунок вирішувати проблему опалення правобережної частини міста. ТЕЦ КВБЗ за своїми технічними даними повністю вийде з ладу до 2020 р. Існує проект створення теплогенеруючих потужностей у мікрорайоні Раківка, який планували завершити до кінця 2016 р., але нічого не зроблено. Місту потрібно якнайшвидше будувати свої котельні, однак, до тепер питання фінансування створення теплогенеруючих потужностей не вирішено, – наголошує Сергій Мельник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто