Цілий сквер – під сокиру!

1436429425_102_8150

87 молодих здорових дерев планують вирубати у квт. 278, біля дитячого садка-школи, будівництво якого сподіваються завершити цього року. Виявилось, що, згідно з проектом, на місці розташованого поряд скверу «Кленовий» мають бути дитячі майданчики.

Сквер на місці пустиря у квт. 278 народився у квітні 2007 р. завдяки енергії тодішнього керівника Автозаводського району Володимира Коваленка. Під час весняного суботника в кварталі було висаджено 98 дерев, здебільшого кленів, тож назва зеленого куточка народилася сама по собі – сквер «Кленовий». За рік тут висадили ще 25 кленів, а поряд урочисто заклали фундамент майбутнього дитячого навчального закладу. Мешканці раділи і скверу, і дитсадку-школі, що мав з’явитися в цьому районі. Щоправда, дерева вже набрали сили й милують око, а от будівництво й досі не завершене. Та й радість від того, що колись таки дитсадок-школа відчинить двері для місцевої дітлашні, затьмарила звістка про необхідність вирубки молодого скверу.
Мешканці кварталу звернулись до депутата міськради від цього округу Юрія Гриценка (партія «Рідне місто») з проханням зберегти єдиний у районі зелений куточок. Згідно з проектом будівництва навчального комплексу, на місці скверу має розташуватись кілька ігрових майданчиків та спортивні зони.
– Відповідно до акта обстеження зелених насаджень, складеного комісією в жовтні 2012 р., видаленню підлягають 87 дерев. Крім двох (старої шовковиці та абрикоса), всі дерева у задовільному стані. Знищення такої кількості насаджень може призвести до негативних екологічних наслідків у цьому районі та викликати обурення мешканців, – йдеться в депутатському запиті Юрія Гриценка до керівництва міста, озвученому на сесії міської ради 7 липня.
Депутат пропонує внести зміни до проектної документації будівництва дитсадка-школи, щоб не допустити знищення молодого скверу, або пересадити дерева на вільні ділянки. Питання просить винести на розгляд сесії Кременчуцької міської ради. 7 липня депутатський корпус підтримав запит Юрія Гриценка. Питання повинно бути вирішене вже найближчим часом, адже, зважаючи на обіцянки міської влади, цього року навчальний комплекс мають нарешті ввести в експлуатацію.

У мерії наголошували, що школу-садок для дітей відкриють до 1 вересня, зараз, вочевидь, терміни знову будуть скореговані. Минулого тижня на апаратній нараді у міськвиконкомі начальник міського управління капітального будівництва Микола Шендрик доповів, що на будівництві замість 100 працівників (як має бути, відповідно до умов договору), працюють не більше 25-30 осіб. Роботи просуваються дуже повільно, до того ж, після нещодавніх сильних дощів у будівлі протік дах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто