У 2018 р. ставки місцевих податків і зборів у Кременчуці пропонують залишити без змін

Щоб кременчуцькі підприємці мали можливість розвивати свій бізнес, міська влада пропонує залишити ставки місцевих податків і зборів в наступному році незмінними. Про це йшлося на засіданні робочої групи з питань реалізації Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».Наразі підготовлено відповідний проект рішення міської ради “Про встановлення розміру ставок єдиного податку у місті Кременчуці”.

За словами керівника управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмили Жорняк, у Кременчуці  з початку 2017 р.  для І групи платників єдиного податку ставку податку було залишено  на рівні 10%, для платників єдиного податку, які відносяться до ІІ групи платників єдиного податку, ставка податку була зменшена з 20% до 10%.   Для  платників єдиного податку ІІІ групи  ставки залишалися без змін.

Людмила Жорняк звернула увагу на те, що коли приймали рішення по ставках місцевих податків і зборів 2017 року, очікувалися зменшення надходжень до міського бюджету. Однак,  на сьогодні у порівнянні з відповідним періодом минулого бюджетного періоду вже сплачено єдиного податку на 40% більше. Не зменшилася  й кількість найманих працівників, які задіяні в малому та середньому бізнесу. Навпаки, якщо торік в Кременчуцькій ОДПІ було зареєстровано 27 тис. робочих місць, то сьогодні маємо 28 тис. кременчуцьких підприємців.

Стосовно проекту рішення міської ради “Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Кременчука”, то Людмила Жорняк нагадала, що з урахуванням складної економічної ситуації у 2017 бюджетному році  міськрада затвердила ставки податку на нерухоме майно вдвічі менші, ніж  в 2016 р.  У 2018 р. їх пропонують залишити незмінними. Тож для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб,  ставки податку становитимуть   0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, а для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, – 0,15 %. Питання надання пільг в частині сплати податку на  нерухоме  майно,   відмінного  від земельної ділянки, залишатиметься без змін.

Податок на майно в частині плати за землю на території  Кременчука у 2018 році за умови прийняття його депутатами,  планується залишити без змін.

Всі проекти рішень, які регламентують розмір місцевих податків і зборів, будуть розглянуті на засіданнях депутатських комісій. Після чого мають бути затверджені на пленарному засідання сесії Кременчуцької міської ради. За умови їх прийняття вони наберуть чинності з 1 січня 2018 року. Із проектом нормативно-правових документів місцевого рівня можна ознайомитися на сайті Кременчуцької міської ради за посиланням https://www.kremen.gov.ua/index.php/branches/page/123.

 

За матеріалами прес-служби Кременчуцького міськвикконому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто