У День Святого Миколая до Кременчука прибув владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського патріархату

Сьогодні, 19 грудня, о 9.00. у Свято-Миколаївському соборі Кременчука розпочалася урочиста літургія за участі архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора а також священників Кременчука та Кременчуцького й Глобинського районів. Літургія приурочена до великого християнського свята – Дня Святого Миколая, та значимої події в житті самого храму. 25 років тому, саме 19 грудня в Свято-Миколаївському соборі відбулося перше, після відбудови храму, богослужіння.

Культова споруда була зведена в 1910 р.  на кошти полтавської дворянки Котович у  готичному стилі. Це був католічний собор, який проіснував до 1919 р. За радянської влади богослужіння були заборонені, а приміщення експропрійоване більшовиками. До 1970-х рр.. тут  розміщувались будинок культури, будинок урочистостей, будинок офіцерів, кінотеатр, дитячоюнацька спортивна школа № 2.

Богослужіння були відновлені в 1991 р. У соборі наразі зберігаються святиніі: ікона священномученика Макарія з частинкою його мощей, ікона великомучениці Варвари з частинкою її мощей.

Залишити відповідь