У День Святого Миколая до Кременчука прибув владика Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ Київського патріархату

Сьогодні, 19 грудня, о 9.00. у Свято-Миколаївському соборі Кременчука розпочалася урочиста літургія за участі архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора а також священників Кременчука та Кременчуцького й Глобинського районів. Літургія приурочена до великого християнського свята – Дня Святого Миколая, та значимої події в житті самого храму. 25 років тому, саме 19 грудня в Свято-Миколаївському соборі відбулося перше, після відбудови храму, богослужіння.

Культова споруда була зведена в 1910 р.  на кошти полтавської дворянки Котович у  готичному стилі. Це був католічний собор, який проіснував до 1919 р. За радянської влади богослужіння були заборонені, а приміщення експропрійоване більшовиками. До 1970-х рр.. тут  розміщувались будинок культури, будинок урочистостей, будинок офіцерів, кінотеатр, дитячоюнацька спортивна школа № 2.

Богослужіння були відновлені в 1991 р. У соборі наразі зберігаються святиніі: ікона священномученика Макарія з частинкою його мощей, ікона великомучениці Варвари з частинкою її мощей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто