У Кременчуці люди вийшли на протест проти побудинкових газових лічильників.

  N22A0164-1-300x200[1]   Кілька десятків мешканців Молодіжного сьогодні, 15 березня, влаштували протест під своїми будинками. Саме цього дня на будинках №3 і №5, що на вулиці Героїв Крут (60 років СРСР) працівники ПАТ «Кременчукгаз» мали встановлювати побудинкові газові лічильники.

«Ми хочемо, аби  лічильники встановлювали  у кожній квартирі», – вимога кременчужан. Проте у самому «Кременчугазі» вважають ці вимоги безпідставні і стверджують, що будинки відключать від газу.

«Чому нам встановлюють ці побудинкові лічильники? Це буде, що хтось один випалює газ, а за нього платять інші. Де тут справедливість? Я знаю випадки, що тримають ввімкненою конфорку, аби цигарку підпалити», – обурювався мешканець будинку №3 Леонід Бурков.

Він навіть показує місце, де мають встановити ці лічильники. А також іржаві труби і вузли, які видно, що роками не фарбувались.

Його сусіди теж повністю згодні із чоловіком і нагадують про зобов’язання держави, згідно яких у кожній квартирі до 2017 року мають встановити газові лічильники.

«Ми готові виходити щодня».

«Он в будинку за школою всім поставили лічильники в квартирах, а чому ж  нам цього не роблять?», – це питання люди мали б поставити представникам підприємва-надавачів послуг, у цьому випадку ПАТ «Кременчукгаз». Але газовики, що мали сьогодні встановлювати на будинках лічильники, (про це мешканців попередила заздалегідь обявами на під’їздах, -авт) побачивши протестувальників зібрались і поїхали геть.

«Ми готові виходити щодня, але щоб ці лічильники нам не встановлювали», – позиція мешканців.

Дехто говорив, що такі нововведення лише в Кременчуці, бо в Полтаві продовжують встановлювати лічильники безкоштовно.

«Не хочуть лічильника – відключемо газ».

N22A0186-300x200[2]Чи це так, та що загрожує мешканців будинків, які відмовляються встановлювати на будинок газовий лічильник? Ці запитання кореспондент «Вісника» поставила головному інженеру ПАТ «Кременчукгаз» Болеславу Грабовському.

Він відразу нагадує про постанову Кабінету Міністрів №46, яка вийшла в січні цього року. І яка регламентує встановлення лічильників не в кожну квартиру, а на кожний будинок. «Ми регламентуємо свої дії цією постановою. Це вперше, що кременчужани обурюються тим, що встановлюємо газові лічильники. За рік ми маємо встановити більше 1000 побудинкових лічильників, вже встановили 40», – зазначив Болеслав Грабовський.

За його словами, мешканцям, які не згодні встановити лічильники газу у себе на будинках просто-напросто відключать газ. «Ми безкоштовно давати газ не будемо», – позиція преставника підприємва-надавача послуг.

Це загрожує і тим кременчужанам, які раніше відмовились від встановлення газового лічильника у квартира. «Або ми відключаємо від газу, або такі абоненти платять за потрійним тарифом. Ми прагнемо будувати європейську державу, тому маємо дотримуватися європейських принципів життя. За надані послуги потрібно платити», – слова Болеслава Грабовського.

Він відкидає, що в Полтаві чи в іншому місті встановлюють лічильники на кожну квартиру безкоштовно. «Якщо нам місто виділить 300 мільйонів гривень, то ми зможемо кожному абоненту встановити лічильник», – зазначив головний інженер.

А з тими, хто палить багато газу рекомендує боротися самим мешканцям,коли  створять в кожному будинку ОСББ.

 

 

 

(Олена  Ліпошко,  газета «Вісник  Кременчука)

 

Залишити відповідь