У Кременчуці люди вийшли на протест проти побудинкових газових лічильників.

  N22A0164-1-300x200[1]   Кілька десятків мешканців Молодіжного сьогодні, 15 березня, влаштували протест під своїми будинками. Саме цього дня на будинках №3 і №5, що на вулиці Героїв Крут (60 років СРСР) працівники ПАТ «Кременчукгаз» мали встановлювати побудинкові газові лічильники.

«Ми хочемо, аби  лічильники встановлювали  у кожній квартирі», – вимога кременчужан. Проте у самому «Кременчугазі» вважають ці вимоги безпідставні і стверджують, що будинки відключать від газу.

«Чому нам встановлюють ці побудинкові лічильники? Це буде, що хтось один випалює газ, а за нього платять інші. Де тут справедливість? Я знаю випадки, що тримають ввімкненою конфорку, аби цигарку підпалити», – обурювався мешканець будинку №3 Леонід Бурков.

Він навіть показує місце, де мають встановити ці лічильники. А також іржаві труби і вузли, які видно, що роками не фарбувались.

Його сусіди теж повністю згодні із чоловіком і нагадують про зобов’язання держави, згідно яких у кожній квартирі до 2017 року мають встановити газові лічильники.

«Ми готові виходити щодня».

«Он в будинку за школою всім поставили лічильники в квартирах, а чому ж  нам цього не роблять?», – це питання люди мали б поставити представникам підприємва-надавачів послуг, у цьому випадку ПАТ «Кременчукгаз». Але газовики, що мали сьогодні встановлювати на будинках лічильники, (про це мешканців попередила заздалегідь обявами на під’їздах, -авт) побачивши протестувальників зібрались і поїхали геть.

«Ми готові виходити щодня, але щоб ці лічильники нам не встановлювали», – позиція мешканців.

Дехто говорив, що такі нововведення лише в Кременчуці, бо в Полтаві продовжують встановлювати лічильники безкоштовно.

«Не хочуть лічильника – відключемо газ».

N22A0186-300x200[2]Чи це так, та що загрожує мешканців будинків, які відмовляються встановлювати на будинок газовий лічильник? Ці запитання кореспондент «Вісника» поставила головному інженеру ПАТ «Кременчукгаз» Болеславу Грабовському.

Він відразу нагадує про постанову Кабінету Міністрів №46, яка вийшла в січні цього року. І яка регламентує встановлення лічильників не в кожну квартиру, а на кожний будинок. «Ми регламентуємо свої дії цією постановою. Це вперше, що кременчужани обурюються тим, що встановлюємо газові лічильники. За рік ми маємо встановити більше 1000 побудинкових лічильників, вже встановили 40», – зазначив Болеслав Грабовський.

За його словами, мешканцям, які не згодні встановити лічильники газу у себе на будинках просто-напросто відключать газ. «Ми безкоштовно давати газ не будемо», – позиція преставника підприємва-надавача послуг.

Це загрожує і тим кременчужанам, які раніше відмовились від встановлення газового лічильника у квартира. «Або ми відключаємо від газу, або такі абоненти платять за потрійним тарифом. Ми прагнемо будувати європейську державу, тому маємо дотримуватися європейських принципів життя. За надані послуги потрібно платити», – слова Болеслава Грабовського.

Він відкидає, що в Полтаві чи в іншому місті встановлюють лічильники на кожну квартиру безкоштовно. «Якщо нам місто виділить 300 мільйонів гривень, то ми зможемо кожному абоненту встановити лічильник», – зазначив головний інженер.

А з тими, хто палить багато газу рекомендує боротися самим мешканцям,коли  створять в кожному будинку ОСББ.

 

 

 

(Олена  Ліпошко,  газета «Вісник  Кременчука)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто