У Кременчуці подорожчав хліб

скачанные файлы

Хліб подорожчав не на 5 коп. і навіть не на 10, а на 1-1,5 грн. Це вже відчутний удар по сімейному гаманцю, особливо для родин, для яких хліб на столі – всьому голова.
Ціни на хліб будуть підвищуватися поступово, впродовж місяця. При цьому темпи зростання вартості соціальних сортів хліба будуть дещо нижчі, ніж на інші. Про це минулого тижня запевняли у Полтавській облдержадміністрації. Однак той тиждень приніс багато неприємних сюрпризів для кременчужан, зокрема й стосовно ціни на хліб. Вартість основного продукту стрімко злетіла – з 4 березня білий формовий хліб виробництва Кременчуцького хлібокомбінату коштував вже понад 7 грн.
Підприємство у своєму листі на адресу мерії повідомило, що змушене підвищити вартість хліба через катастрофічне зростання цін на борошно, пальне, енергоресурси тощо. Так, порівняно з груднем 2014 р., вартість природного газу зросла на 40,62%, електроенергії – на 13,14%. Щоб уникнути збитків, хлібокомбінат підвищив ціни на продукцію, зокрема й на соціальні сорти хліба. При цьому адміністрація підприємства згадує про підписаний торік меморандум з Полтавською облдержадміністрацією, згідно з яким, ОДА зобов’язувалась сприяти забезпеченню хлібопекарських підприємств зерном продовольчої пшениці 2 і 3 класу якості та жита за цінами, нижчими за ринкові на 20%. Але зерна з регіональних запасів Кременчуцький хлібокомбінат не отримує, тож змушений купувати борошно за ціною комерційною і нести збитки.
Підвищив ціни на продукцію й інший великий постачальник хліба в Кременчуці – хлібозавод «Кулінічі». Керівник підприємства Олександр Козуб зазначає: щоб кілограм хліба коштував 6 грн, борошно не повинно бути дорожче 3900 грн за тонну. А на сьогодні вартість борошна досягла 6500 грн, а через комерційні структури її доводиться купувати за 7800-8500 грн за тонну.
Загалом, залежно від сорту, хліб на Полтавщині подорожчав на 30-40%.
На думку виробників, інтервенції борошна з Аграрного фонду не зможуть змінити ситуацію, оскільки різниця у вартості комерційного і фондового борошна буде з’їдатися послугами біржових брокерів, витратами на перевезення тощо. Ще одна проблема – фондове борошно, за яке завжди платять наперед, отримати не так просто. Можливо, це пов’язано з відсутністю на Полтавщині представництва Аграрного фонду України. Наразі губернатор Полтавщини Валерій Головко пообіцяв зайнятися питанням повернення представництва фонду в область. Але навряд чи від цього хліб подешевшає. Зворотного процесу не буває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто