У Кременчуці розпочато роботу зі створення первинної ланки медико-санітарної допомоги

У 2013 році відповідно до Національного плані дій, що був підписаним Президентом України В. Ф. Януковичем, одним із завдань по реформування медичного обслуговування зазначено, що цього року у всіх регіонах України поточного року необхідно створити медичні первинні ланки. Тож, у Кременчуці також буде сформовано центри первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД).
Керівник міського управління охорони здоров’я Валерій Литвиненкопояснив, що центри ПМСД будуть створені у І, ІІ та IV поліклініках. У центрі первинної медико-санітарної допомоги, створеного на базі 4-ої поліклініки, працюватимуть спеціалісти 3-ої, 4-ої та Автозаводської поліклініки.
У Кременчуці вже розпочато роботу у цьому напрямку. Наразі штат сімейних лікарів заповнений на 60%. Але, 30% із цих фахівців пенсійного віку. Валерій Литвиненко повідомив, що цього року заклади охорони здоров’я Кременчука поповняться сімейними лікарями із числа випускників медичних ВНЗ.
Нагадаємо, у Кременчуці існує дефіцит лікарів, особливо педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів. Сьогодні у міських медичних закладах працює 698 лікарів, що становить 73% від загальної потреби (всього 965 ставок). З них сімейними лікарями місто забезпечене лише на 60%, а педіатрами – на 74%.

Залишити відповідь