У Кременчуці створять Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньопереміщених осіб

Рішення про створення комунального закладу «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньопереміщених осіб» має ухвалити Кременчуцька міська рада на сесії 13 червня. Поява такого Центру у Кременчуці викликана насідками бойових дій, що вже понад 3 роки тривають на Сході України: війна торкнулася не лише військових-учасників АТО, а й волонтерів, медиків, журналістів, мирного населення. Більшість із них потребуть психологічної реабілатіції, адже стикалися з тривалим стресом. Центр реабілітації та соціальної адаптації покликаний вирішити ці проблеми.

 

 

 

 У Кременчуці сьогодні близько 1150 учасників АТО, 29 інвалідів  з числа учасників операції на сході та близько 4000 вимушених переселенців. 

Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньопереміщених осіб створюється на виконання Указу Президента України « Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» № 570/2015 від 05.10.2015 р.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту рішення, в Кременчуці станом на 10.05.2017 р. в єдиному реєстрі пільговиків перебує 1748 учасників бойових дій, з них учасників АТО – 1150 та 91 інвалід війни – 91, з яких 29 інвалідв війни з числа учасників АТО.

На обліку як внутрішньопереміщені особи в управліннях соцзахисту кременчука перебувають близько 4000 осіб.

З 1 липня 2016 р. в нашому місті при Автозаводському терцентрі працює відділення «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньопереміщених осіб», однак, його ресурсів не вистачає, щоб охопити допомогою всіх, хто може на неї претендувати. На сьогодні кількість осіб, що мають право на обслуговування в цьому відділенні становить майже 10 тис осіб.  За 4 місяці роботи в 2017 р до відділення з реабілітації з різних питань звернулися 493 особи, тоді як за 6 місяців 2016 р. заклад відвідали 490 людей. Тобто, кількість звернень збільшується.

Створення окремого комунального закладу «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньопереміщених осіб», сприятиме ефективній допомозі людям, які її потребують. У складі Центру, як планується, діятимуть такі підрозділи:

–         відділення соціально- психологічної та соціальної медичної реабілітації;

–         – відділення фізкультурно-спортивної та культурно-просвітницької роботи.

Відвідувачам надаватимуть соціальні послуги:

–         соціально-побутові та забезпечення засобами малої механізації;

–         психологічні послуги та соціально-педагогічні;

–         соціально-медичні;

–         соціально-економічні;

–         юридичні, інформаційні та інші види послуг.

Головне завдання Центру – це звернення людини з її проблемою і повнйи супровід до повного її вирішення.

Залишити відповідь