У Кременчуці, в Другій міській лікарні, відкрили відділення хоспісу

Відділення паліативної допомоги людям із важкими захворюваннями урочисто відкрили 10 квітня. Участь у цій непересічній події взяли керівники міста й області, прибув сам народний депутат від Кременчука і навіть міністр охорони здоров’я України, щоправда, міністр в 2007 – 2010 рр., Василь Князевич, а також  представники територіальних громад, які в майбутньому можуть увійти до Кременчуцького госпітального округу, Єпископ Лубенський та Кременчуцький Миколай, депутати міської ради, керівники медичних установ Кременчука тощо. Словом, посадовців зібралося чимало. Ще б пак!

Ідея облаштувати хоспіс для невиліковно хворих на базі Другої міської лікарні була озвучена ще мером Олегом Бабаєвим, він і розпочав цю справу. На реалізацію прокту пішло кілька років, відкриття хоспіс багато разів переносили. Загалом, на капітальний ремонт приміщення та оснащення відділення було витрачено  6, 3 млн грн. Це кошти міського, обласного та державного бюджетів, чималу допомогу в облаштуванні відділення спеціальним обладнанням, надало польське місто-побратим Бидгощ, польські фахівці також консультували кременчуцьких лікарів і медперсонал майбутнього хоспісу.

За словами головного лікаря Другої міської лікарні Віктора Севастьяна, відділення розраховане на 25 койко-місць для хворих із онкологічними діагнозами, вертебральними порушеннями, хворобою Альцгеймера  тощо. Віктор Севастьян говорить, що така кількість ліжок відповідає європейським нормам, в яких на 100 тис. населення передбачається 10-15 паліативних ліжок. Штат відділення складатиметься з 30  спеціалістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто