У Кременчуці відзначили «32 травня»

IMG_0348

19 липня вперше у Кременчуці в парку «Придніпровський» пройшов фестиваль вуличного кіно «32 травня». Соціальні юнацькі фільми транслювали просто неба на великому екрані, а ще до початку показів у парку запрацювали численні мистецькі майданчики. 

Суботнього вечора на «п’ятаку» в парку біля «Чортового колеса» організатори розмістили великий екран, на який з настанням темряви транслювалися фільми. Глядачі, яких тут зібралося доволі багато, вмостилися долі на ковдрах, стільчиках, пінопласті й навіть матрацах. Усе це створювало атмосферу комфорту й єднання. Фільми ж були соціальні – ті, над якими треба розмірковувати, і які не побачиш в жодному кінотеатрі. Окрім того, організатори розповіли глядачам про те, як мистецтво може змінити світ. І про те, як цей світ може змінити навіть одна людина, яка має або внутрішній протест, або нестандартне бачення світу.

Загалом свято пройшло в дуже цікавому, навіть новому для Кременчука форматі: весело, інтелігентно й без алкогольних напоїв. Ще до початку кінопереглядів у рамках фестивалю відбулися сімейна арт-акція та цікаві майстер-класи. В очікуванні кіно можна було пограти в психологічні та інтелектуальні ігри на зразок «Мафії», дізнатися, що таке ведична культура, а також розмалювати собі обличчя, послухати лекції про йогу та скуштувати східні солодощі – ними пригощали безкоштовно. Розгорнувся в парку й так званий «Дар’ярмарок», де можна було залишити якусь свою непотрібну річ, а натомість взяти собі щось інше.

З Луганська – до Кременчука

Фестиваль «32 травня» – фестиваль соціальних юнацьких фільмів в Україні. Раніше його щороку проводили в Луганську 1 червня. Але цьогоріч у зв’язку з гострою ситуацією на сході країни організатори – літературне угрупування «СТАН» – перенесли фестиваль до Кременчука, з яким підтримують товариські стосунки.

Як зазначив представник угрупування «СТАН» Ярослав Мінкін, Кременчук та Луганськ дуже схожі, адже обидва – індустріальні.

– У 2008 р. ми зрозуміли, що в Луганську не вистачає місць, де люди могли б просто спілкуватися на культурні теми й нічого за це не платити. Тоді вирішили поставити в центрі міста великий проектор. Через рік до нас прийшло біля 1 тис. людей, через два роки – вже півтори тисячі, – говорить Ярослав Мінкін.

Мандрівка Україною

До організації фестивалю вуличного кіно в Кременчуці долучилися ГО «Культурний діалог», управління культури і туризму Кременчуцького міськвикконому та громадська організація «Рідне місто».

На гостей фестивалю чекала цікава сімейна арт-акція під назвою «Намалюй свою Україну». На великому плакаті, де були позначені міста нашої країни, всі бажаючі могли намалювати свої асоціації – усе, що вони знають про ці міста, що про них бачили або чули. Кременчужанам видали фломастери – і  взялися до справи. Один за одним на плакаті з’являлися малюнки: біля Києва – Лавра, біля Запоріжжя – козаки й вишиванка, біля Херсону – виноград, біля Львова – шоколад. А ось Кременчук у молоді, виявляється, асоціюється з мостом та поїздами – саме їх активісти зобразили біля назви нашого міста.

Як зазначає голова ГО «Рідне місто» Юрій Гриценко, який допоміг організаторам з реалізацією сімейної арт-акції, кременчуцька молодь – дуже активна, вона має багато ідей, у втіленні яких обов’язково треба допомагати. І нинішня арт-акція – яскравий тому приклад.

Фестиваль «32 травня» – щорічний фестиваль соціальних юнацьких фільмів в Україні. Організатори фестивалю в Україні – молодіжна громадська організація «Літературне угруповання« СТАН »за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Текст: Тетяна Апрелєва

Фото: Артем Нетесанний

 

IMG_0160 IMG_0167IMG_0168-2 IMG_0189 IMG_0203IMG_0242IMG_0243IMG_0311

Залишити відповідь