У Кременчуці відзначили «32 травня»

IMG_0348

19 липня вперше у Кременчуці в парку «Придніпровський» пройшов фестиваль вуличного кіно «32 травня». Соціальні юнацькі фільми транслювали просто неба на великому екрані, а ще до початку показів у парку запрацювали численні мистецькі майданчики. 

Суботнього вечора на «п’ятаку» в парку біля «Чортового колеса» організатори розмістили великий екран, на який з настанням темряви транслювалися фільми. Глядачі, яких тут зібралося доволі багато, вмостилися долі на ковдрах, стільчиках, пінопласті й навіть матрацах. Усе це створювало атмосферу комфорту й єднання. Фільми ж були соціальні – ті, над якими треба розмірковувати, і які не побачиш в жодному кінотеатрі. Окрім того, організатори розповіли глядачам про те, як мистецтво може змінити світ. І про те, як цей світ може змінити навіть одна людина, яка має або внутрішній протест, або нестандартне бачення світу.

Загалом свято пройшло в дуже цікавому, навіть новому для Кременчука форматі: весело, інтелігентно й без алкогольних напоїв. Ще до початку кінопереглядів у рамках фестивалю відбулися сімейна арт-акція та цікаві майстер-класи. В очікуванні кіно можна було пограти в психологічні та інтелектуальні ігри на зразок «Мафії», дізнатися, що таке ведична культура, а також розмалювати собі обличчя, послухати лекції про йогу та скуштувати східні солодощі – ними пригощали безкоштовно. Розгорнувся в парку й так званий «Дар’ярмарок», де можна було залишити якусь свою непотрібну річ, а натомість взяти собі щось інше.

З Луганська – до Кременчука

Фестиваль «32 травня» – фестиваль соціальних юнацьких фільмів в Україні. Раніше його щороку проводили в Луганську 1 червня. Але цьогоріч у зв’язку з гострою ситуацією на сході країни організатори – літературне угрупування «СТАН» – перенесли фестиваль до Кременчука, з яким підтримують товариські стосунки.

Як зазначив представник угрупування «СТАН» Ярослав Мінкін, Кременчук та Луганськ дуже схожі, адже обидва – індустріальні.

– У 2008 р. ми зрозуміли, що в Луганську не вистачає місць, де люди могли б просто спілкуватися на культурні теми й нічого за це не платити. Тоді вирішили поставити в центрі міста великий проектор. Через рік до нас прийшло біля 1 тис. людей, через два роки – вже півтори тисячі, – говорить Ярослав Мінкін.

Мандрівка Україною

До організації фестивалю вуличного кіно в Кременчуці долучилися ГО «Культурний діалог», управління культури і туризму Кременчуцького міськвикконому та громадська організація «Рідне місто».

На гостей фестивалю чекала цікава сімейна арт-акція під назвою «Намалюй свою Україну». На великому плакаті, де були позначені міста нашої країни, всі бажаючі могли намалювати свої асоціації – усе, що вони знають про ці міста, що про них бачили або чули. Кременчужанам видали фломастери – і  взялися до справи. Один за одним на плакаті з’являлися малюнки: біля Києва – Лавра, біля Запоріжжя – козаки й вишиванка, біля Херсону – виноград, біля Львова – шоколад. А ось Кременчук у молоді, виявляється, асоціюється з мостом та поїздами – саме їх активісти зобразили біля назви нашого міста.

Як зазначає голова ГО «Рідне місто» Юрій Гриценко, який допоміг організаторам з реалізацією сімейної арт-акції, кременчуцька молодь – дуже активна, вона має багато ідей, у втіленні яких обов’язково треба допомагати. І нинішня арт-акція – яскравий тому приклад.

Фестиваль «32 травня» – щорічний фестиваль соціальних юнацьких фільмів в Україні. Організатори фестивалю в Україні – молодіжна громадська організація «Літературне угруповання« СТАН »за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

Текст: Тетяна Апрелєва

Фото: Артем Нетесанний

 

IMG_0160 IMG_0167IMG_0168-2 IMG_0189 IMG_0203IMG_0242IMG_0243IMG_0311

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто