У Кременчуці відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в парку «Воїнів Інтернаціоналістів», біля меморіалу «На Афганськой тропе» відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Крім воїнів-афганців, які традиційно збираються цього дня біля меморіалу в пам’ять про 10-річну війну на території Афганістану, участь у заході взяли також учасники інших бойових дій, учасники АТО на сході Україні, ветерани війської служби, курсанти військового ліцею, громадськість, представники церкви, перші керівники міста та району.

Квіти до меморіалу покладають 92-річний ветеран Другої Світової війни Григорій Лещенко, міський голвоа Кременчука Віталій Малецький, секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко, голова Об’єднання ветеранів війни та військових конфліктів “Бойове братство” Олег Фещенко. 


Розпочався захід із панахиди за загиблими солдатами та офіцерами. Її відслужив  Єписком Кременчуцький та Лубенський Миколай. «Ми пам’ятаємо і шануємо всіх без винятку наших полеглих героїв,  учасників війни у Афганістані і бійців АТО, та низько схиляємо голови перед їх  безсмертним подвигом», – зазначив у своєму виступі міський голова Кременчука Віталій Малецький.  На мітингу також  виступили голова Кременчуцької районної державної адміністрації Андрій Безкоровайний та учасник бойових дій в Афганістані, учасник АТО Юрій Хмарук.

Нагадаємо, що громадянська війна в Афганістані з присутністю на ториторії цієї країни контингенту радянських військ тривала майже 10 років – з 1979 по 1989 р. Участь в афганській війні взяли понад 160 тис. українців.  Не повернулося з тієї війни 3360 осіб, понад 8 тис. було поранено, 3560 стали інвалідами.

На честь всіх  героїв пролунали три залпи військового салюту, пам’ять  загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання. Вихованці Кременчуцького військового ліцею пройшли урочистою ходою перед пам’ятником «На Афганской тропе». Наприкінці заходу мер Віталій Малецький, секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко разом із громадськістю поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Цього ж дня керівники міста разом із ветеранами поклали квіти до могил  бійців,  похованих на міських  кладовищах та зібралися на вечір пам’яті  в ресторані готелю “Європейський”.  Міський голова Віталій Малецький, відкрвиаючи вечір, висловив щиру подяку родині меценатів – Володимиру Митрофановичу та Тетяні Юріївні- за незмінну підтримку ветеранських організацій Кременчука та допомогу воїнам-афганцям  спорудженні меморіалу “На Афганской тропе”, що є одним із кращих на території всього коолишнього СНГ.

Також на заході почесними грамотами і подяками було відзначено активних учасників ветеранського руху. Зокрема:

  • Почесною грамотою Кременчуцької міської ради – полковника в запасі В.Добрунова,
  • Грамотою Кременчуцької міської ради – полковників у запасі О.Зубченка та О.Кураєва,
  • Подякою міського голови Кременчука – полковника в запасі О.Фещенка,
  • Почесною грамотою Полтавської ОДА – ст. прапорщика в запасі О.Дресвіна,
  • Почесною грамотою Полтавської облради – полковника в запасі О.Коваленка,
  • Грамотами Полтавської обласної ради – полковників у запасі  С.Железнякова та В.Тендітника.
  • Медаль “25 років виведення військ з Афганістану” було вручено полковнику в запасі О.Пашковському.

 

 

 

Меморіал «На Афганской тропе» було відкрито в Кременчуці в 2004 р. Його споруджено за сприяння меценатів – Володимира Митрофановича та Тетяни Юріївни Матициних 

 

 

 

 

Традиційно 15 лютого члени “Бойового братства” відвідують могили своїх бойових побратимів

 

 

 

Вшанували пам’ять і міського голови Олега Бабаєва, який похований на Новоревівському кладовищі 

 

 

 

 

На вечорі пам’яті в готелі “Європейський” виступила группа “Герат” з Одещини. Очолює групу член “Бойового братства” Олександр Мезецький

 

 

 

 

Голова “Бойового братства” Олег Фещенко вручає членский квиток та нагрудний знак об’єднання Любові Жеболовській, яка в Афганській війні була  медсестрою

 

 

 

Полковник у запасі Віталій Добрунов нагороджений Почесною грамотою Кременчуцької міської ради 

 

   

 

 

 

Спільне фото біля готелю “Європейський”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто