У Кременчуці висадили Катинський Дуб Пам’яті, який буде символом пам’яті про розстріляного кременчужанина підпоручика Броніслава Урбанського

У Кременчуці у рамках Дня Європи у міському парку культури та відпочинку «Придніпровський» було висаджено Катинський Дуб Пам’яті. Він буде своєрідним символом пам’яті про уродженця нашого міста – підпоручика Броніслава Урбанського, який був розстріляний НКВД під Катинню у часи сталінських репресій. Дуби Пам’яті ростуть по всій території Польщі, а, за ініціативи польської діаспори, і в інших країнах світу. Згідно з ідеєю кожен саджанець дуба символізує собою «живий пам’ятник» кожному з 21857 ( за деякими даними 25 857) польських офіцерів та представників інтелігенції, захоплених у полон Червоною Армією під час введення військ у східні райони Польщі у вересні 1939 року, та розстріляних на території колишнього СРСР під Катинью (Смоленьска обл.) навесні 1940 року.
19 травня у церемонії висадки Дуба Пам’яті взяли участь заступник міського голови Віталій Малецький, Президент АСМБР Андрій Мельник, Генеральний консул Республіки Польща, Титулярний посол Ян Едвард Гранат, представники громадських організацій міста, учні, студенти навчальних закладів Кременчука та пересічні кременчужани.

Залишити відповідь