У Кременчуці вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня, в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, у Кременчуці представники міської влади, громадських організацій, люди, яким довелося пережити жахи Другої Світової війни, поклали квіти до Вічного вогню біля меморіала «Вічно живим». На цій території в 1941-1943 рр. розташовувався  найбільший із 9 концентраційних таборів для радянських військовополонених та цивільного населення, що були створені в місті гітлерівськими окупантами. В концтаборах Кременчука загинули понад 100 тис. людей.


 
Квіти до Вічного вогню покладають керуючий справами Кременчуцького міськвиконкому Руслан Шаповалов, виконавчий директор громадської організації “Рідне місто” та голова Об’єднання ветеранів війни і військових конфліктів “Бойове братство” Олег Фещенко, колишні малолітні в’язні фашизму, громадськість. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначають щорічно за ініціативою Організації Об’єднаних Націй на честь інтернаціонального повстання в’язнів концтабору в Бухенвальді проти гітлерівців, яке мало місце 11 квітня 1945 р.

З 18 млн. громадян країн Європи, що пройшли через табори різного призначення, було знищено понад 11 млн. осіб. Серед загиблих — 5 млн. громадян колишнього СРСР. Кожен п’ятий в’язень був дитиною.

Система концтаборів у Німеччині була ліквідована разом з розгромом гітлеризму, засуджена вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі. Трибунал визнав, що ув’язнення мирних громадян іноземних держав, так само як і використання в примусовому порядку їх праці в інтересах Німеччини, є не тільки військовим злочином, а й злочином проти людства.

 

Отже, Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів – це день, коли людство вшановує подвиг борців антифашистського опору, висловлює повагу старшому поколінню, на долю якого випали неймовірні муки і страждання.

Варто нагадати, що під час Другої світової війни на території нацистської Німеччини, її союзників та окупованих Рейхом землях працювало приблизно 13,5 млн. чоловіків, жінок та дітей із 26 країн Європи. З них понад 4,5 млн. були військовополоненими та 8,5 млн. становили цивільні робітники та в’язні концентраційних таборів. Жителі окупованих територій Радянського Союзу становили в Райху найбільшу групу іноземців. Майже кожна українська родина зазнала лиха трудових депортацій, кожен з 40 жителів окупованих областей України під цивільним або військовим управлінням був вивезений до Німеччини (до серпня 1943 р.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто