У Кременчуці встановили скульптуру Олегу Бабаєву

1421748300_img_4730

19 січня у сквері, який ще раніше отримав ім’я Олега Бабаєва, тепер з’явилась і скульптурна композиція на його честь.

Скульптурну композицію виготовив харківський скульптор Ельданіз Гурбанов. Висота пам’ятника складає понад 1,5 метри, а сама фігура загиблого міського голови зроблена у натуральну величину. Він сидить на лавці, яка обривається. За задумом автора композиції, це символізує обірване життя людини.
На церемонію встановлення скульптурної композиції зібралось чимало людей, серед яких і родичі Олега Бабаєва, і представники влади, і друзі, і кременчужани, які шанували цю людину. Мало хто міг стримати сльози, коли з пам’ятника зняли біле простирадло, адже всі, напевне, згадали, той спекотний липневий день, коли з чиєїсь злої волі сталося невиправне.
Місцем для скульптурної композиції невипадково обрали саме цей сквер, який Олег Бабаєв мріяв зробити перлиною Кременчука і встиг частково втілити свій план у життя. Присутній на церемонії відкриття скульптурної композиції перший віце-мер Віктор Калашник зауважив, що те, чого не встиг зробити Олег Бабаєв, мають доробити його колеги і друзі, а тим, хто скоїв жахливе вбивство мера, не уникнути покарання: «Тій банді, котра позбавила життя Олега Бабаєва, буде соромно дивитись людям в очі».
Нагадаємо, рішення про встановлення скульптурної композиції в сквері біля фонтана міській комісії з питань перейменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій вдалося прийняти лише з другої спроби. Пізніше з рішенням членів комісії погодились і члени виконкому на своєму засіданні.
Ініціатива встановлення скульптурної композиції належить руху «I love Кременчук» та іншим громадським активістам, а сам пам’ятник, як було сказано на церемонії його відкриття, зроблено за кошти друзів Олега Бабаєва.

Залишити відповідь