У Кременчуці встановили скульптуру Олегу Бабаєву

1421748300_img_4730

19 січня у сквері, який ще раніше отримав ім’я Олега Бабаєва, тепер з’явилась і скульптурна композиція на його честь.

Скульптурну композицію виготовив харківський скульптор Ельданіз Гурбанов. Висота пам’ятника складає понад 1,5 метри, а сама фігура загиблого міського голови зроблена у натуральну величину. Він сидить на лавці, яка обривається. За задумом автора композиції, це символізує обірване життя людини.
На церемонію встановлення скульптурної композиції зібралось чимало людей, серед яких і родичі Олега Бабаєва, і представники влади, і друзі, і кременчужани, які шанували цю людину. Мало хто міг стримати сльози, коли з пам’ятника зняли біле простирадло, адже всі, напевне, згадали, той спекотний липневий день, коли з чиєїсь злої волі сталося невиправне.
Місцем для скульптурної композиції невипадково обрали саме цей сквер, який Олег Бабаєв мріяв зробити перлиною Кременчука і встиг частково втілити свій план у життя. Присутній на церемонії відкриття скульптурної композиції перший віце-мер Віктор Калашник зауважив, що те, чого не встиг зробити Олег Бабаєв, мають доробити його колеги і друзі, а тим, хто скоїв жахливе вбивство мера, не уникнути покарання: «Тій банді, котра позбавила життя Олега Бабаєва, буде соромно дивитись людям в очі».
Нагадаємо, рішення про встановлення скульптурної композиції в сквері біля фонтана міській комісії з питань перейменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій вдалося прийняти лише з другої спроби. Пізніше з рішенням членів комісії погодились і члени виконкому на своєму засіданні.
Ініціатива встановлення скульптурної композиції належить руху «I love Кременчук» та іншим громадським активістам, а сам пам’ятник, як було сказано на церемонії його відкриття, зроблено за кошти друзів Олега Бабаєва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто