У Кременчуці, які у всій Україні держказначейства не пропускають бюджетні платежі

У міському бюджеті Кременчука є кошти, які міська влада спланувала використати на ремонти доріг, шкіл та лікарень, але держказначейство не пропускає ці платежі. Багато підрядників, які на замовлення мерії вже виконали роботи, залишилися без грошей.
Серед таких, зокрема, КП «Кременчукводоканал», якому досі не проплачені 1,2 млн. грн. за виконані у квітні роботи по реконструкції водогонів, ШРБУ, яке не може отримати 964 тис. грн. за виконаний ремонт Крюківського мосту, фірма, що ремонтує краєзнавчий музей тощо. В деяких комунальних підприємствах із-за цього навіть виникла заборгованість по зарплаті. Так, у заблокованому платежі для ШРБУ більше 80 тис. грн. призначені на виплату зарплати робітникам, що ремонтували міст. Із-за цього призупинені роботи по реконструкції скверу «Жовтневий», ремонт покрівель тощо.
Про цю нагальну проблему на брифінгу для журналістів сьогодні після завершення сесії міської ради розповів мер Кременчука Олег Бабаєв.
– Ми запланували до Дня міста зробити капітальний ремонт вулиці Леніна майже на 9 млн. грн. Наразі потрібно прийняти рішення – чи починати ці роботи? Щоб не вийшло, що все розриємо, а платежі за роботи не пропустить держказначейство, і свято будемо зустрічати з купами щебеню, – пояснив міський голова.
Він заявив, що така ж проблема виникла з ремонтами Другої, Третьої та дитячої лікарні, на що планували витратити 10 млн. грн., а особливо гостро питання стоїть по ремонту шкіл – адже до 1 вересня вони мають бути завершени.
Мер Кременчука заявив, що сподівається на те, що проблема блокування платежів держказначейством найближчим часом буде вирішена, тому він вичекає два тижні, після чого буде приймати рішення. Можливо, що ремонта вул..Леніна та лікарень цього року не буде.
Олег Бабаєв також наголосив, що буде звертатися до Асоціації мерів міст України з тим, щоби спільно вимагати від уряду як скоріше вирішити цю проблему.

Залишити відповідь