У Кременчуці запалять свічки у пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років

Міський голова Олег Бабаєв підписав розпорядження «Про проведення в місті Кременчуці заходів, присвячених 80-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні». Цим розпорядженням затверджено склад оргкомітету та план заходів з підготовки та проведення в місті Кременчуці заходів, присвячених цій даті.
Планом передбачається приведення в належний стан пам’ятних місць, пов’язаних з історією голодоморів у місті, продовження пошуку свідків Голодомору та записи їхніх спогадів, організація у навчальних закладах міста перегляду відеофільмів «Жнива розпачу», «Голодомор. Репресії», тематичних уроків пам’яті, виховних та історичних годин, експозицій фотодокументів, круглих столів, демонстрування документальних відеофільмів в навчальних закладах міста.
Упродовж поточного навчального року навчальні заклади міста повинні забезпечити залучення шкільних пошукових загонів до збирання документальних матеріалів, свідчень очевидців та вивчення трагедії Голодомору; участь учнівської молоді у благодійній акції «Милосердя» щодо вирішення життєво-необхідних проблем людей, які пережили Голодомор 1932-1933 років в Україні та надання їм практичної допомоги за місцем проживання, акцій: «Армія Добра», «Від щирого серця». До цієї дати у шкільних бібліотеках будуть організовані книжкові виставки та літературні читання поетів В.Барки, В.Коротича, Л.Костенко, Б.Олійника, М.Руденка, В.Симоненка, В.Стуса.
Протягом листопада 2013 року планується провести заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів у терцентрах та на мікрорайонах міста та покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних з історією Голодоморів.
До 80-х роковин Голодомору в Україні у Кременчуці також заплановано провести цілий ряд спортивних заходів. А 21 листопада у Міському центрі культури та дозвілля відбудеться вечір-реквієм: «Біль твоєї землі, Україна». 22 листопада об 11 годині меморіальний мітинг-панахиду та покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодоморів (вул. Бетонна).
23 листопада на площі Незалежності о 16.00 Кременчук приєднається до Всеукраїнської акції «Запали свічку». На знак жалоби на адміністративних будівлях підприємств, установ, організацій всіх форм власності будуть приспущені державні прапори.

Залишити відповідь