У Кременчуцькому міськвиконкомі готуються до розподілу землі в мікрорайоні «Озерний»

Щонайменше 450 приватних садиб можуть розміститися в майбутньому житловому мікрорайоні «Озерний», що на території колишніх артскладів. Землю під забудову, як наголошують у мерії, надаватимуть учасникам бойових дій, в тому числі й учасникам АТО. 19 січня за участі цих осіб в міськвиконкомі презентували  детальний план забудови мікрорайону.   

 

 

 

 

 

 Загальна площа мікрорайону “Озерний” становить 86,3 га, з них 35 га відводять під котеджну забудову.

Про те, як планується забудувати майбутній житловий масив, розповіли фахівці державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО”, які працювали над цим питанням. Як відомо, згідно з Генеральним планом Кременчука від 2007 р., на території «Озерного» передбачалася багатоповерхова забудова. Однак, згодом до Генплану внесли зміни і тепер частину територію відводять під котеджі. Як зазнають у міськвиконкомі, землю надаватимуть виключно учасникам бойових дій, для інших категорій громадян в місті діє заборона на виділення землі під забудову.

На сьогодні загальна площа території «Озерного»  становить 86,3 га. За словами головного архітектора науково-дослідного інституту Ганни Алікової, детальний план передбачає, що 7 га з цієї площі буде відведено для будівництва багатоповерхових будинків, 35 га – під котеджну забудову з вулицями та проїздами, 12, 2 га –під меморіальний комплекс єврейських поховань, 1 га – під блоковану забудову  (таунхауз), 11 га – рекреаційну зону (озеленення та озеро), 5 га – на об’єкти обслуговування (школу, 2 дитячі садки, торговельний центр, тощо), 3,1 га – на  магістральну дорогу, 0,5 га – на озеленення. Передбачається, що на території, яка відводиться під котеджі, буде зведено 458 приватних садиб. Заголом, за розрахунками спеціалістів інституту, в  майбутньому житловому масиві проживатимуть понад 5 тисяч мешканців.

На думку міської влади, даний варіант детального плану є одним із найоптимальнішим, оскільки в ньому передбачена найбільша кількість ділянок під індивідуальну забудову для учасників бойових дій.

Варто зазначити, що через складний рельєф території, інженерної підготовка «Озерного» коштуватиме місту щонайменше 5 млн грн.

Як повідомляє прес-служба міськвикконому, ознайомитись із детальним планом забудови мікрорайону «Озерний» можна на сайті Кременчуцької міської ради за посиланням: https://www.kremen.gov.ua/index.php/branches/content/index/id/3010 , а також  в управлінні містобудування та архітектури. Пропозиції громадськості щодо внесення змін до плану прийматимуться до 12 лютого 2017 р. за адресою: пл. Перемоги, 2, каб 219. Пропозиції мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил.  Після розгляду можливих пропозицій та проходження всіх процедурних питань детальний план забудови «Озерного» затвердять на сесії Кременчуцької міської ради.

Залишити відповідь