У парку Миру увічнять прізвища кременчуцьких праведників  

До 22 червня, Дня скорботи і вшанування памяті жертв Другої світової війни, в Кременчуці, в парку Миру, буде встановлено меморіальну дошку з прізвищами кременчужан, які рятували мирне населення й військовополонених  від розстрілів у часи окупації міста в 1941-1943 рр. Відповідну інформацію з цього приводу оприлюднив секретар міської ради Юрій Гриценко.

 Як пише сайт okrain.net.ua, за даними комісії, що розслідувала злочини німців у Кременчуці,  на підставі розповідей очевидців та колишніх військовополонених,  а також проведених розкопок могил на території поховання убитих німцями військовополонених,  за період окупації  Кременчука з 9 вересня 1941 р. по 29 вересня 1943 р., фашисти замучили і розстріляли понад 37 000 військовополонених та близько 20 000 цивільного населення.

Прохання про увічнення пам’яті кременчуцьких праведників висловили наші земляки, нині – мешканці Німеччини. А відповідно листа до мерії передали журналісти газети «Програми плюс».  Як пише видання, серед тих, чиї прізвища потрібно увічнити в історії міста, 8 жінок, котрі в період окупації рятували єврейське населення. А також кременчуцькі лікарі, зокрема, Тарас Жванія, який рятував військовополонених з концтабору, що знаходився на місці нинішнього стадіону «Політехнік». Серед незаслужено забутих – колишній бургомістр Кременчука на прізвище Синиця-Верховський, який рятував людей і, згідно з архівними даними, що є сьогодні у ФРН, був за це розстріляний, «бо примушував тодішнього священика змінювати людям  їхні імена та прізвища» .

Також, в ініціаторів увічнення пам’яті праведників є інформація про похідна група ОУН, яка діяла у Кременчуці в роки окупації і була розстріляна фашистами за порятунок людей.

Натомість, за даними газети, в Кременчуцькому краєзнавчому музеї інформації щодо праведників немає. Секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко зазначає, що для встановлення фактів працівники музею з зв’яжуться з архівами в Німеччині. Також, за словами пана Гриценка, він вже надав доручення адміністрації парку Миру визначити місце встановлення пам’ятної дошки з прізвищами рятівників людей. Відкриють її, ймовірно, 22 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто