У Полтаві наполегливо працюють над створенням військового ліцею

За ініціативи Міністра оборони Павла Лебедєва, на базі 179 об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку, що у Полтаві, триває процес створення військового ліцею. Про це повідомляє регіональний медіа-центр Міноборони України, що знаходиться у Чернігові.

Фонди та матеріальну базу центру, що найближчим часом підлягає скороченню, у майбутньому використовуватимуться для навчання ліцеїстів. Наразі вже затверджений штатно-посадовий розклад, загальна концепція та напрямки навчально-виховного процесу.

– Вступ до ліцею передбачений за дворівневою системою – після восьмих та десятих класів загальноосвітніх шкіл, – розповів заступник начальника навчально-тренувального центру з виховної роботи підполковник Юрій Кривонос. – Кожен курс складатиметься з трьох навчальних рот. Підрозділами командуватимуть досвідчені офіцери-вихователі.

До кінця поточного року для ліцеїстів розроблять військову символіку: бойовий прапор навчального закладу, нарукавну емблему та нагрудний знак. Найближчим часом планується затвердити Статут ліцею та правила прийому до нього юнаків. Надалі розпочнеться набір викладацького складу та затвердження навчального плану на 2014 – 2015 роки.

З метою забезпечення належних соціально-побутових умов навесні 2014 року казармені приміщеня переобладнають за кубриковою системою,  замінять електрообладнання та старі вікна на металлопластикові. У навчальні класи та казарму придбають нові меблі, військову форму одягу для ліцеїстів, бібліотека поповниться навчально-методичною літературою.

 Влітку керівний та викладацький склад ліцею пройде стажування на базі Київського військового ліцею ім.І.Богуна, після чого наприкінці липня розпочнеться прийом абітурієнтів. Першого вересня 2014 року у військовому ліцеї пролунає перший дзвоник.

Слід зазначити, що Полтава багата своїми військовими традиціями, і, зокрема, кадетськими. У ХVIII-ХІХ столітті тут діяв Петровський Полтавський кадетський корпус — найстаріший та найпрестижніший кадетський навчальний заклад на теренах сучасної України. Створений з ініціативи полтавського військового губернатора Миколи Рєпніна, корпус мав 7 класів з однорічним курсом навчання.

Залишити відповідь