В Європу – на велосипеді

 

0412_1

Деякі кременчужани об’їздили на велосипедах вже мало не півсвіту. І дуже мріють про те, щоб у Кременчуці нарешті з’явилися велосипедні доріжки.  Кажуть, що багато для цього не треба.

Велосипед – найсучасніший вид транспорту! І, здається, популярніший за автомобіль. В Європі на велосипедах їздять усі: і представники влади, і звичайні громадяни. У Кременчуці побачити  можновладця, який їде на велосипеді на роботу, – справжня дивина. Натомість прихильників екологічно чистого транспорту і в нас вистачає.

У Кременчуці є близько тисячі «реальних» велосипедистів, які їздять із задоволенням. А ще є багато людей, які або соромляться їздити містом, або ж бояться це робити через небезпеку на дорогах. Хоча покататися вулицями Кременчука більшість городян були б не проти – у цьому переконаний Заслужений тренер України з велосипедного спорту Роман Радченко. Що для цього потрібно? По-перше, бажання, по-друге, спеціальна дорожня розмітка.

– У нас не настільки вузькі вулички, як у деяких європейських містечках, – зазначає Роман Радченко. – Тому розмітити велосипедні доріжки в Кременчуці можна. Усі здебільшого їздять по основній дорозі – від НПЗ до річкового вокзалу.

Роман Радченко каже, що за потреби він та інші велоактивісти готові надати міськвиконкому свої пропозиції щодо розмітки велодоріжок.

Варто зазначити, що з ініціативою створити програму розвитку велосипедної інфраструктури  в Кременчуці ще кілька місяців тому виступили депутати фракції «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді. Нещодавно керівник фракції й голова громадської організації «Рідне місто» Юрій Гриценко побував на стажуванні лідерів місцевого самоврядування в країнах Євросоюза й  повернувся з новими ідеями та конкретними пропозиціями. Зокрема, кременчуцький депутат звернув увагу на так звані проекти транскордонної співпраці, котрі поляки із залученням коштів Євросоюзу сьогодні активно впроваджують в Україні.

–         Кременчук теж має можливість скористатися допомогою Любліна, керівництво цього міста висловило готовність до співпраці. Вони вже мають практику спільних проектів зі Львовом, Сумами, Луганськом, Івано-Франківськом, Рівним, Луцьком. Кременчук міг би за допомогою поляків розпочати проект облаштування в місті велосипедних доріжок, – зазначає Юрій Гриценко.

Зокрема, у Львові за допомоги польського міста Люблін вже збудовано 50 км велосипедних доріг. Сьогодні Львів – це місто з найбільш розвиненою велосипедною інфраструктурою в Україні. А починалося все кілька років тому, коли у львівській мерії для розробки велосипедних маршрутів створили спеціальний комітет із залученням громадських активістів, фанатів велосипедного транспорту. До 2019 р. згідно з затвердженою програмою у Львові має бути збудовано 270 км велодоріжок.

Кременчуцький депутат, керівник «Рідного міста» Юрій Гриценко пропонує міській владі скористатися успішним досвідом Львова. Передусім створити робочу групу з числа представників влади, фахівців й громадських лідерів, яка, врахувавши всі пропозиції й зауваження щодо розвитку велосипедних маршрутів в Кременчуці, розробить схему їх розміщення з визначенням місць для велодоріжок, велопаркування, пунктів прокату.

Ці напрацювання увійдуть до міської програми «Розвиток велосипедної інфраструктури м. Кременчука на 2014-2017 рр.», котру наразі розробляє фракція «Рідне місто» й планує винести на затвердження колег-депутатів у міській раді вже на початку осені, щоб мати можливість у жовтні взяти участь в Конгресі ініціатив Східної Європи (КІСЄ), що проходитиме в Любліні. На цьому Конгресі будуть обговорюватись і пропонуватись до реалізації українсько-польські проекти. Тож Кременчук повинен скористатись таким шансом й спробувати заручитися підтримкою Євросоюзу в реалізації власних ініціатив, упевнений голова «Рідного міста».

Юрій Гриценко запрошує до співпраці всіх небайдужих городян. Звертайтесь до громадської організації «Рідне місто» за адресою: вул. 60 років Жовтня, 78-А або пишіть:

rtown@rtown.pl.ua

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто