Валентина Головко: допомога онкохворим – вкрай важлива задача

Нагальне питання допомоги в лікувані онкохворим людям порушила депутат  з фракції «Рідне місто» у Кременчуцькій міській раді Валентина Головко . При обговоренні проектів рішень, що виносяться на затвердження сесії 22 грудня, Валентина Головко звернула увагу, що водночас з важливою програмою профілактики інфарктів, яку розробило управління охорони здоров’я, вкрай необхідно вживати заходів на місцевому рівні щодо допомоги онкохворим людям.   

Депутат міськради з фракції “Рідне місто” Валентина Головко вважає, що не менш важливим, ніж програма профілактики інфарктів, яку збираються ухвалити на сесії 22 грудня, є допомога онкохворим людям.

«Великий, якщо не найбільший, процент захворювань у нас – це онко. Деяким хворим призначають по 12 курсів хіміотерапії і це баснословна сума коштів», – наголосила депутат.

Розраховувати на безоплатну медицину в даному випадку не доводиться. Як відомо, міністерство охорони здоров’я під керівництвом пані Уляна Супрун тримає курс на профілактику онко в державі і з наступного року згортає програму державної допомоги «Онкологія».

На місцевому рівні, як пояснив заступник начальника управління охорони здоров’я  Дмитро  Петращук, проводиться наразі лише профілактика та раннє виявлення  ракових захворювань, фінансування онкодиспансерів – в компетенції області та держави. Однак, з Валентиною Головко чиновник погодився і розповів про наміри розробити окрему програму профілактики та діагностики онкозахворювань у Кременчуці, які фінансуватиметься з міського бюджету. Також, за його словами, в 2017 р. будуть внесені і певні корективи до міської програми охорони материнства і дитинства, щоб посилити роботу з раннього виявлення пухлин у жінок.

Міське ж керівництво звертає увагу, що попри всі законодавчі стримуючі чинники допомога з міського бюджету на лікування онкохворим у Кременчуці таки надається. Секретар міськради Юрій Гриценко зазначає, що відповідні кошти передбачені в програмі соціального захисту «Турбота», одноразова допомога хворим на рак становить 5 тис. грн. У 2017 р. загальна сума для виплат таким людям збільшена до 5 млн грн.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто