Валентина Головко: допомога онкохворим – вкрай важлива задача

Нагальне питання допомоги в лікувані онкохворим людям порушила депутат  з фракції «Рідне місто» у Кременчуцькій міській раді Валентина Головко . При обговоренні проектів рішень, що виносяться на затвердження сесії 22 грудня, Валентина Головко звернула увагу, що водночас з важливою програмою профілактики інфарктів, яку розробило управління охорони здоров’я, вкрай необхідно вживати заходів на місцевому рівні щодо допомоги онкохворим людям.   

Депутат міськради з фракції “Рідне місто” Валентина Головко вважає, що не менш важливим, ніж програма профілактики інфарктів, яку збираються ухвалити на сесії 22 грудня, є допомога онкохворим людям.

«Великий, якщо не найбільший, процент захворювань у нас – це онко. Деяким хворим призначають по 12 курсів хіміотерапії і це баснословна сума коштів», – наголосила депутат.

Розраховувати на безоплатну медицину в даному випадку не доводиться. Як відомо, міністерство охорони здоров’я під керівництвом пані Уляна Супрун тримає курс на профілактику онко в державі і з наступного року згортає програму державної допомоги «Онкологія».

На місцевому рівні, як пояснив заступник начальника управління охорони здоров’я  Дмитро  Петращук, проводиться наразі лише профілактика та раннє виявлення  ракових захворювань, фінансування онкодиспансерів – в компетенції області та держави. Однак, з Валентиною Головко чиновник погодився і розповів про наміри розробити окрему програму профілактики та діагностики онкозахворювань у Кременчуці, які фінансуватиметься з міського бюджету. Також, за його словами, в 2017 р. будуть внесені і певні корективи до міської програми охорони материнства і дитинства, щоб посилити роботу з раннього виявлення пухлин у жінок.

Міське ж керівництво звертає увагу, що попри всі законодавчі стримуючі чинники допомога з міського бюджету на лікування онкохворим у Кременчуці таки надається. Секретар міськради Юрій Гриценко зазначає, що відповідні кошти передбачені в програмі соціального захисту «Турбота», одноразова допомога хворим на рак становить 5 тис. грн. У 2017 р. загальна сума для виплат таким людям збільшена до 5 млн грн.   

Залишити відповідь