Валентина Головко: «Яка ще конфіденційність? Покажіть людям кредитний договір!»

Резонансний договір між Кременчуцьким тролейбусним управлінням та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо пільгового кредиту на купівлю тролейбусів буде наданий депутатам і ЗМІ для ознайомлення в понеділок 30 січня, за день до сесії Кременчуцької міської ради. Про це сьогодні повідомив секретар міськради Юрій Гриценко. Водночас віце-мер Дмитро Кравченко вніс свої корективи. За його словами, суть договору побачать лише депутати і в рамках збереження конфіденційності інформації, мовляв, це умова ЄБРР. Слова віце-мера, сказані на засіданні постійної комісії з питань промисловості, обурили депутата Валентину Головко ( фракція партії «Рідне місто»): «Про що Ви кажете? Яка конфіденційність може бути, коли йдеться про кредит міста?»

 

 

 

 

 Валентина Головко вважає, що не може бути жодної таємності в питанні кредиту, за який розраховуватиметься міський бюджет. 
Кредитний договір на нові тролейбуси між мерією, і власне тролейбусним управлінням, а також – представниками Європейського банку був підписаний у грудні 2016 р., після того, як дозвіл на це надали депутати Кременчуцької міської ради. Розгляд цього питання на сесії викликав шквал емоцій і критики в бік міської влади, яка наполегливо добивалася більшості депутатських голосів за означене рішення. Йдеться про кредит ЄБРР в сумі 10 млн євро, який місто хоче взяти на 10 років, аби придбати 50 нових тролейбусів (раніше в мерії повідомляли, що частина тролейбусів їздитиме через міст у Крюків).
З інформації, оприлюдненої на сайті Кременчуцької міської ради, відомо, що, згідно з умовами кредиту, перші два роки для Кременчука будуть пільговими – з міського бюджету виплачуватимуть тільки відсотки за кредитом у розмірі 7% річних. Найбільша виплата по тілу європейського кредиту припадає на 2019 рік – місто має буде сплатити 37 млн грн в погашення боргового зобов’язання. Після цього до 2028 р. сума річних виплат буде зменшуватися.
Отже, договір з Европейським банком був підписаний мером та начальником міського КТУ, але сам зміст документу й досі ніхто з депутатів не бачив. Між тим на чергову сесію міськради 31 січня винесено питання про затвердження кредитного договору, договору гарантії та договору гранту, укладених з ЄБРР. Упродовж 1,5 тижні, відколи тривають засідання постійних депутатських комісій з підготовки до сесії, міське керівництво обмежувалося відмовками, але документи не оприлюднювало. Лише сьогодні пролунала обіцянка, що депутати зможуть ознайомитися з договорами у понеділок, 30 січня, за день до сесії.
При цьому заступник міського голови Дмитро Кравченко на засіданні комісії з питань промисловості наголосив, що інформація кредитних угод є конфіденційною і депутати будуть ознайомлені з нею на умовах не розголошення!!!
«Я не голосувала за надання дозволу на підписання угоди з Європейським банком, і. вважаю, що ніякою конфіденційності у даному випадку, коли йдеться про кредит, який виплачуватиметься з міського бюджету, бути не може! Покажіть людям кредитний договір!», – наголосила член комісії, депутат фракції партії «Рідне місто» Валентина Головко.
Чи дослухається до вимог депутатів, громадськості й ЗМІ міська влада, побачимо вже 30 січня.

Залишити відповідь