Валентина Головко: «Яка ще конфіденційність? Покажіть людям кредитний договір!»

Резонансний договір між Кременчуцьким тролейбусним управлінням та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо пільгового кредиту на купівлю тролейбусів буде наданий депутатам і ЗМІ для ознайомлення в понеділок 30 січня, за день до сесії Кременчуцької міської ради. Про це сьогодні повідомив секретар міськради Юрій Гриценко. Водночас віце-мер Дмитро Кравченко вніс свої корективи. За його словами, суть договору побачать лише депутати і в рамках збереження конфіденційності інформації, мовляв, це умова ЄБРР. Слова віце-мера, сказані на засіданні постійної комісії з питань промисловості, обурили депутата Валентину Головко ( фракція партії «Рідне місто»): «Про що Ви кажете? Яка конфіденційність може бути, коли йдеться про кредит міста?»

 

 

 

 

 Валентина Головко вважає, що не може бути жодної таємності в питанні кредиту, за який розраховуватиметься міський бюджет. 
Кредитний договір на нові тролейбуси між мерією, і власне тролейбусним управлінням, а також – представниками Європейського банку був підписаний у грудні 2016 р., після того, як дозвіл на це надали депутати Кременчуцької міської ради. Розгляд цього питання на сесії викликав шквал емоцій і критики в бік міської влади, яка наполегливо добивалася більшості депутатських голосів за означене рішення. Йдеться про кредит ЄБРР в сумі 10 млн євро, який місто хоче взяти на 10 років, аби придбати 50 нових тролейбусів (раніше в мерії повідомляли, що частина тролейбусів їздитиме через міст у Крюків).
З інформації, оприлюдненої на сайті Кременчуцької міської ради, відомо, що, згідно з умовами кредиту, перші два роки для Кременчука будуть пільговими – з міського бюджету виплачуватимуть тільки відсотки за кредитом у розмірі 7% річних. Найбільша виплата по тілу європейського кредиту припадає на 2019 рік – місто має буде сплатити 37 млн грн в погашення боргового зобов’язання. Після цього до 2028 р. сума річних виплат буде зменшуватися.
Отже, договір з Европейським банком був підписаний мером та начальником міського КТУ, але сам зміст документу й досі ніхто з депутатів не бачив. Між тим на чергову сесію міськради 31 січня винесено питання про затвердження кредитного договору, договору гарантії та договору гранту, укладених з ЄБРР. Упродовж 1,5 тижні, відколи тривають засідання постійних депутатських комісій з підготовки до сесії, міське керівництво обмежувалося відмовками, але документи не оприлюднювало. Лише сьогодні пролунала обіцянка, що депутати зможуть ознайомитися з договорами у понеділок, 30 січня, за день до сесії.
При цьому заступник міського голови Дмитро Кравченко на засіданні комісії з питань промисловості наголосив, що інформація кредитних угод є конфіденційною і депутати будуть ознайомлені з нею на умовах не розголошення!!!
«Я не голосувала за надання дозволу на підписання угоди з Європейським банком, і. вважаю, що ніякою конфіденційності у даному випадку, коли йдеться про кредит, який виплачуватиметься з міського бюджету, бути не може! Покажіть людям кредитний договір!», – наголосила член комісії, депутат фракції партії «Рідне місто» Валентина Головко.
Чи дослухається до вимог депутатів, громадськості й ЗМІ міська влада, побачимо вже 30 січня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто