Велосипедне майбутнє міста

Amsterdam-bycicles3

Деякі кременчужани об’їздили на велосипедах вже мало не півсвіту. І дуже мріють про те, щоб у Кременчуці нарешті з’явилися велосипедні доріжки.  Кажуть, що багато для цього не треба.

Найкращим способом заохотити людей користуватися велосипедом є створення велосипедної інфраструктури: мережі, якою зрозуміло як користуватися, і це безпечно. На цьому наголошують всі європейські підручники та мерії: спершу веломережа, потім промо-акції. Але українським містам часто не вистачає грошей та досвіду, аби зробити велосипедну інфраструктуру одразу і повністю, тому заходи з популяризації велосипеда з’являються раніше за веломережу, ініційовані самими велосипедистами, а іноді навіть працівниками мерій.

З ініціативою створити програму розвитку велосипедної інфраструктури  в Кременчуці ще кілька місяців тому виступили депутати фракції «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді. Нещодавно керівник фракції й голова громадської організації «Рідне місто» Юрій Гриценко побував на стажуванні лідерів місцевого самоврядування в країнах Євросоюза й  повернувся з новими ідеями та конкретними пропозиціями. Зокрема, кременчуцький депутат звернув увагу на так звані проекти транскордонної співпраці, котрі поляки із залученням коштів Євросоюзу сьогодні активно впроваджують в Україні.

Ми хочемо розробити програму, яка міститиме набір чітких механізмів і конкретних дій для створення умов пересування велотранспортом в Кременчуці. Концепція створюється в першу чергу для людей, тому ми хочемо максимально залучити громадськість до обговорення основних положень, вивчити і проаналізувати їх бачення велосипедного майбутнього міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто