Велосипедне майбутнє міста

Amsterdam-bycicles3

Деякі кременчужани об’їздили на велосипедах вже мало не півсвіту. І дуже мріють про те, щоб у Кременчуці нарешті з’явилися велосипедні доріжки.  Кажуть, що багато для цього не треба.

Найкращим способом заохотити людей користуватися велосипедом є створення велосипедної інфраструктури: мережі, якою зрозуміло як користуватися, і це безпечно. На цьому наголошують всі європейські підручники та мерії: спершу веломережа, потім промо-акції. Але українським містам часто не вистачає грошей та досвіду, аби зробити велосипедну інфраструктуру одразу і повністю, тому заходи з популяризації велосипеда з’являються раніше за веломережу, ініційовані самими велосипедистами, а іноді навіть працівниками мерій.

З ініціативою створити програму розвитку велосипедної інфраструктури  в Кременчуці ще кілька місяців тому виступили депутати фракції «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді. Нещодавно керівник фракції й голова громадської організації «Рідне місто» Юрій Гриценко побував на стажуванні лідерів місцевого самоврядування в країнах Євросоюза й  повернувся з новими ідеями та конкретними пропозиціями. Зокрема, кременчуцький депутат звернув увагу на так звані проекти транскордонної співпраці, котрі поляки із залученням коштів Євросоюзу сьогодні активно впроваджують в Україні.

Ми хочемо розробити програму, яка міститиме набір чітких механізмів і конкретних дій для створення умов пересування велотранспортом в Кременчуці. Концепція створюється в першу чергу для людей, тому ми хочемо максимально залучити громадськість до обговорення основних положень, вивчити і проаналізувати їх бачення велосипедного майбутнього міста.

Залишити відповідь