Верховна Рада України планує прийняти новий Трудовий кодекс.

    Уже у квітні  поточного року,  народні депутати планують прийняти новий Трудовий кодек,  за поданням  Міністерства соціальної політики України.  На даний момент  в Україні діє Трудовий кодекс  від 1971 року.

Народні обранці хочуть збільшити відпустки для українців до 28 днів, а також , до  статті 155  Трудового кодексу планують внести поправку, що дозволить працівникам робити перерву на спеку з 14  до 16-17 години.

Замість існуючих трьох,  випробувальний термін для більшості професій, скоротять до одного місяця.  Також,  в документі  буде прописане право співробітників відмовитися від виконання своїх обов’язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Як планується за новими правилами,  роботодавці повинні будуть письмово обґрунтовувати свою відмову  кандидату у прийомі на роботу. З цим документом, потенційний кандидат на роботу, зможе звернутись до суду  у разі відмови у прийнятті  його на роботу роботодавцем.

Мінсоцполітики  України встало на  захист працівників і внесло поправку,  яка забороняє звільняти батьків-одинаків, а також матерів, у яких є діти до шести років.

Вводиться поняття  – «робота на дому» : така праця повинна оплачуватися, як і на  підприямстві,  а за невчасно виплачену зарплату  роботодавці повинні будуть платити пеню.

За новим  Трудовим кодексом  роботодавці можуть звільнити  працівників через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки, ухилення від медогляду або щеплень.

А перебування на лікарняному тепер  планують давати всього два місяці,  ніж зараз – чотири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто