Верховна Рада України планує прийняти новий Трудовий кодекс.

    Уже у квітні  поточного року,  народні депутати планують прийняти новий Трудовий кодек,  за поданням  Міністерства соціальної політики України.  На даний момент  в Україні діє Трудовий кодекс  від 1971 року.

Народні обранці хочуть збільшити відпустки для українців до 28 днів, а також , до  статті 155  Трудового кодексу планують внести поправку, що дозволить працівникам робити перерву на спеку з 14  до 16-17 години.

Замість існуючих трьох,  випробувальний термін для більшості професій, скоротять до одного місяця.  Також,  в документі  буде прописане право співробітників відмовитися від виконання своїх обов’язків, якщо їм не платять зарплату у встановлені терміни або виплачують її не в повному обсязі.

Як планується за новими правилами,  роботодавці повинні будуть письмово обґрунтовувати свою відмову  кандидату у прийомі на роботу. З цим документом, потенційний кандидат на роботу, зможе звернутись до суду  у разі відмови у прийнятті  його на роботу роботодавцем.

Мінсоцполітики  України встало на  захист працівників і внесло поправку,  яка забороняє звільняти батьків-одинаків, а також матерів, у яких є діти до шести років.

Вводиться поняття  – «робота на дому» : така праця повинна оплачуватися, як і на  підприямстві,  а за невчасно виплачену зарплату  роботодавці повинні будуть платити пеню.

За новим  Трудовим кодексом  роботодавці можуть звільнити  працівників через розголошення службової таємниці, порушення техніки безпеки, ухилення від медогляду або щеплень.

А перебування на лікарняному тепер  планують давати всього два місяці,  ніж зараз – чотири.

Залишити відповідь