Вічна пам’ять

IMG_7509

15 лютого кременчуцькі воїни-афганці провели мітинг-панахиду в пам’ять про всіх, хто не повернувся з війни у чужій країні 26 років тому, і тих, хто поліг сьогодні, захищаючи рідну землю.

Це незмінно. Щороку 15 лютого, в день виведення радянських військ з території Афганістану в 1989 р., у Кременчуці біля меморіалу «На Афганской тропе» збираються чоловіки, котрим довелося взяти участь у війні в чужій країні. Вона тривала майже 11 років – з 1978 по 1989 рр. – і стала найкривавішою війною після Другої Світової. 160 тис. українців виконували інтернаціональний військовий обов’язок в Афганістані, близько 3 тис. хлопців так і не повернулися додому. Серед них – і 20 наших земляків – мешканці Кременчука та району. Стели з їхніми портретами сьогодні встановлено на Алеї слави в парку Воїнів-Інтернаціоналістів на Молодіжному. Про це подбали меценати.

IMG_7480

Та, власне, й весь меморіал був зведений у парку завдяки подружжю Матициних – Володимиру Митрофановичу та Тетяні Юріївні. На урочисте відкриття комплексу у вересні  2004 р. прибув голова комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів СНД, Герой Радянського Союзу Руслан Аушев, який був вражений масштабом меморіалу і назвав його кращим на території пострадянських республік.

IMG_7536

Сьогодні, схиляючи голови перед полеглими побратимами, воїни-афганці, як і всі кременчужани, тримають в серці біль нових втрат. Війна на сході України вже забрала життя 11-х кременчужан. Дай Боже, щоб цей рахунок не збільшувався, щоб не гинули люди, не розривалися снаряди і був мир. Про це молилися всі, хто 15 лютого прийшов на мітинг-панахиду до меморіалу «На Афганской тропе». Молебень проводив настоятель Свято-Успенського храму отець Іоанн. А потім слово взяли перший заступник міського голови Кременчука Віктор Калашник та член міської Спілки воїнів-афганців Олег Юрченко. Їх виступи були нетривалими і пронизані головним: шана героям, низький уклін за мужність та світла пам’ять загиблим… До підніжжя меморіалу за традицією поклали червоні гвоздики як краплі крові тих, хто не повернувся з війни.

IMG_7582

Цього ж дня за традицією воїни-афганці поклали живі квіти й до могил своїх товаришів на міських кладовищах. А ввечері на урочистому зібранні керівники міста та районів вручили почесні грамоти найбільш активним членам ветеранських афганських організацій – за патріотичне виховання молоді. Лави об’єднання ветеранів війни та військових конфліктів «Бойове братство» (голова – Олег Фещенко) поповнилися двома новими членами – посвідчення організації отримали ветерани Олег Кураєв і Іван Піпша. Варто зазначити, що традиційно за ініціативи «Бойового братства» напередодні афганської річниці у навчальних закладах Кременчука за участі воїнів-інтернаціоналістів відбулися уроки мужності.

Фото Артема Нетесаного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто