Вічна пам’ять

IMG_7509

15 лютого кременчуцькі воїни-афганці провели мітинг-панахиду в пам’ять про всіх, хто не повернувся з війни у чужій країні 26 років тому, і тих, хто поліг сьогодні, захищаючи рідну землю.

Це незмінно. Щороку 15 лютого, в день виведення радянських військ з території Афганістану в 1989 р., у Кременчуці біля меморіалу «На Афганской тропе» збираються чоловіки, котрим довелося взяти участь у війні в чужій країні. Вона тривала майже 11 років – з 1978 по 1989 рр. – і стала найкривавішою війною після Другої Світової. 160 тис. українців виконували інтернаціональний військовий обов’язок в Афганістані, близько 3 тис. хлопців так і не повернулися додому. Серед них – і 20 наших земляків – мешканці Кременчука та району. Стели з їхніми портретами сьогодні встановлено на Алеї слави в парку Воїнів-Інтернаціоналістів на Молодіжному. Про це подбали меценати.

IMG_7480

Та, власне, й весь меморіал був зведений у парку завдяки подружжю Матициних – Володимиру Митрофановичу та Тетяні Юріївні. На урочисте відкриття комплексу у вересні  2004 р. прибув голова комітету у справах воїнів-інтернаціоналістів при Раді глав урядів СНД, Герой Радянського Союзу Руслан Аушев, який був вражений масштабом меморіалу і назвав його кращим на території пострадянських республік.

IMG_7536

Сьогодні, схиляючи голови перед полеглими побратимами, воїни-афганці, як і всі кременчужани, тримають в серці біль нових втрат. Війна на сході України вже забрала життя 11-х кременчужан. Дай Боже, щоб цей рахунок не збільшувався, щоб не гинули люди, не розривалися снаряди і був мир. Про це молилися всі, хто 15 лютого прийшов на мітинг-панахиду до меморіалу «На Афганской тропе». Молебень проводив настоятель Свято-Успенського храму отець Іоанн. А потім слово взяли перший заступник міського голови Кременчука Віктор Калашник та член міської Спілки воїнів-афганців Олег Юрченко. Їх виступи були нетривалими і пронизані головним: шана героям, низький уклін за мужність та світла пам’ять загиблим… До підніжжя меморіалу за традицією поклали червоні гвоздики як краплі крові тих, хто не повернувся з війни.

IMG_7582

Цього ж дня за традицією воїни-афганці поклали живі квіти й до могил своїх товаришів на міських кладовищах. А ввечері на урочистому зібранні керівники міста та районів вручили почесні грамоти найбільш активним членам ветеранських афганських організацій – за патріотичне виховання молоді. Лави об’єднання ветеранів війни та військових конфліктів «Бойове братство» (голова – Олег Фещенко) поповнилися двома новими членами – посвідчення організації отримали ветерани Олег Кураєв і Іван Піпша. Варто зазначити, що традиційно за ініціативи «Бойового братства» напередодні афганської річниці у навчальних закладах Кременчука за участі воїнів-інтернаціоналістів відбулися уроки мужності.

Фото Артема Нетесаного

Залишити відповідь