Вигнання: дубль 2

1435743191_img_9757-382

30 червня депутати Кременчуцької міської ради, зібравшись на чергове пленарне засідання, так і не змогли розпочати роботу через суперечки з приводу санкцій до своїх колег.60 сесія Кременчуцької міськради не задалася з самого ранку: для її відкриття не набралося потрібної кількості депутатських голосів. Секретар міськради Василь Івко оголосив вимушену перерву на 30 хвилин, після якої стало зрозуміло – депутати фракцій та груп «Рідне місто», «За Кременчук», «Трудовий Кременчук» не голосують за відкриття сесії, в такий спосіб протестуючи проти присутності у залі депутатів Стасюка, Головача, Холода та Таценюка (фракція «Батьківщина»), в березні цього року відсторонених від участі в засіданнях ради упродовж 5 сесій за порушення регламенту. На попередніх двох сесіях опальна четвірка в залі і не з’являлась, а нині прийшла.
«Я вийду з зали лише ногами вперед!», – заявив депутат Таценюк. Свою присутність пани Стасюк, Головач, Холод і Таценюк пояснили ухвалою Автозаводського райсуду, котрий скасував рішення міськради про заборону їхньої присутності на сесіях.
В унісон Віталію Таценюку волав і Валентин Стасюк: «Не ви мене обирали, а громада!», на що здобув і лаконічне зауваження від присутніх у залі громадських активістів: «Народ вас не обирав, ви пройшли за списками!».
Випровадити з зали або навіть вплинути на четвірку цих депутатів секретар міської ради Василь Івко не зміг, а вони з трибуни поливали брудом своїх же колег. Євген Холод звинуватив фракції «Рідне місто», «За Кременчук» і «Трудовий Кременчук» у прагненні створити більшість у міськраді й таким чином керувати містом. А Валентин Стасюк стверджував протилежне, мовляв, ці фракції зривають сесію, бо не мають достатньої кількості голосів для ухвалення рішень, а те, що відбувається, взагалі назвав реваншем.
– Депутати «Рідного міста» працюють у міській раді вже 5 років. Сьогодні це найактивніша фракція в раді. Ініційовані нами програми та пропозиції до рішень міськради спрямовані в першу чергу на розвиток міста. А ви звинувачуєте нас в якомусь реванші. Немає ніякого реваншу, але якщо міськрада приймає рішення (стосовно відсторонення від участі в засіданнях – авт.), воно повинно виконуватись, – дав відповідь опонентам лідер фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко. Він нагадав, що конфлікт почався у лютому цього року з протягнутого на затвердження сесії без попереднього обговорення в комісіях рішення про виділення підприємству Євгена Холода 2 га землі.
Депутати, дізнавшись, що їх обвели навколо пальця, рішення про виділення землі ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія» скасували, переобрали секретаріат і відсторонили на 5 сесійних засідань причетних до скандалу панів Головача, Холода, Стасюка та Таценюка. Останні ж оскаржили це рішення у суді.
– Почалося все з незаконного рішення… Ми казали Василю Михайловичу (Івку, секретарю міськради – авт.), ви як в. о. міського голови візьміть на себе роль лідера, ту позицію, яка повинна об’єднувати, і вирішіть питання з різними поглядами людей із різних фракцій. На жаль, цього Василь Михайлович не зробив. І, я думаю, довів ситуацію до того стану, в якому ми зараз… – заявив Юрій Гриценко.
Секретарю міськради Юрій Гриценко вказав на те, що міськвиконком не відстоює рішення ради в судах. Зокрема не було подано апеляцію на рішення суду по справі депутатів Холода, Головача, Таценюка, Стасюка, і це дозволило їм повернутися до сесійної зали. Так само не було й апеляції на судову постанову, яка призупинила рішення міськради від 28 квітня 2015 р. про скорочення посади керівника апарату міського голови, яку обіймає в міськвиконкомі Олександр Головач.
Врешті після години перерв і дебатів сесійне засідання з присутніми в залі головними фігурантами скандалу таки відкрили. Але ненадовго. Бо знову постало питання про санкції для вищезгаданої четвірки. Пропозиція надійшла від депутатської більшості – заборонити депутатам Стасюку, Холоду, Головачу та Таценюку відвідувати 5 пленарних засідань знову ж через порушення регламенту.
Депутат Микола Черниш (група «Трудовий Кременчук») запропонував вважати рішення про санкції процедурним та проголосувати за нього з поправкою, аби заборонити депутатам бути присутніми на сесії лише 30 червня. Рішення ухвалили 26 голосами.
Депутат Стасюк залишив залу засідання, троє інших відмовилися. «Я ж не буду викликати міліцію, аби їх вивели!», – розвів руками Василь Івко.
Юрій Гриценко запропонував перенести сесійне засідання на наступний тиждень. Так і зробили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто