Водорість проти водоростей

hlorellaКременчуцькі іхтіологи знають, як запобігти літньому «цвітінню» водоймищ і при цьому поліпшити екологічну ситуацію.

Під «цвітінням» води розуміють інтенсивний розвиток водоростей у товщі води, в результаті чого вона приймає різне забарвлення. При цьому колір води може варіюватися від синьо-зеленого до червоно-бурого (залежно від забарвлення організмів, які викликають «цвітіння», та їх кількості). У прісних водоймах влітку «цвітіння» води частіше за все спричинюють синьо-зелені водорості. «Цвітіння» води погіршує гідробіологічний стан водойми і викликає структурні зміни в екосистемі.

Для прискорення процесів та підвищення ефективності відновлення забруднених водойм використовується спосіб біологічної реабілітації за рахунок хлорели (Chlorella vulgaris).

Хлорела – одноклітинна зелена водорість, яка має вигляд мікроскопічної кульки. Після запуску у водойму хлорела інтенсивно розмножується і запобігає зростанню синьо-зелених водоростей. При регулярному внесенні суспензії хлорели в ставки збільшується кількість кормових водних організмів, поліпшується гідрохімічний, особливо кисневий режим водойм, у результаті чого зростає рибопродуктивність в нагульних ставках, відновлюєтьсярекреаційнийпотенціал.

Хлорела сама по собі є кормом для риб, які харчуються фітопланктоном (наприклад, товстолобик). Крім цього, вона створює сприятливе середовище для розвитку зоо- та фітопланктону, які, в свою чергу, поїдаються рибою.

Залишити відповідь