Вшанували подвиг героїв

1435223739_img_9441

22 червня, у День пам’яті та скорботи, члени міської ради ветеранів і об’єднання ветеранів війни та військових конфліктів «Бойове братство» вшанували пам’ять воїнів, полеглих у Другій світовій війні.

22 червня 1941 р. німецько-фашистська армія почала наступ на територію нашої країни. Найжорстокіша війна в історії людства забрала життя 6 млн українців, загинув кожен п’ятий. 22 червня назавжди залишилось в календарі чорною датою. Це День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
Традиційно щороку зранку цього дня кременчуцькі ветерани вирушають до місця легендарної переправи поблизу с. Келеберда. Тут восени 1943 р., визволяючи рідну землю від фашистів, наші воїни форсували Дніпро. Насправді це була удавана переправа, основні війська переправлялись в іншому місці. Але Келеберда стала останнім місцем бою для 32 тис. наших солдатів. Дніпро був червоним від крові.
Щоб вшанувати подвиг героїв, на хвилі Дніпра поблизу Келеберди кременчужани щороку спускають вінок слави. Поїздку на катері та автобусі для ветеранів ось вже багато років поспіль організовує Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин.
Цьогоріч разом із членами міської ради ветеранів, об’єднання «Бойове братство» участь в урочистому вшануванні пам’яті героїв взяли голова ради ветеранів вагонобудівного заводу Віктор Семенов, голова ради ветеранів заводу «Кредмаш» Анатолій Петулько, голова ради ветеранів Крюківського району Володимир Ролік. У с. Келеберда кременчужани урочисто поклали квіти до монумента героям, котрі форсували Дніпро в складі 89-ї та 92-ї гвардійських стрілецьких дивізій, 116-ї та 252-ї стрілецьких дивізій та братської могили воїнів. І не було жодного, хто б, схиливши голову біля монумента, не згадав і про хлопців, котрі полягли в наш час.
Також ветерани мали можливість відвідати Спасо-Преображенську церкву, де вони поставили свічки за рідних та друзів, а також за упокій загиблих у боях. Всі бажаючі змогли сфотографуватися біля величезного Тараса Бульби та випробувати свою вправність, намагаючись всістися верхи на його залізного коня. Пам’ятник легендарному козакові був встановлений до 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя, котрий і прославив Тараса Бульбу в своєму романі.
Наостанок членів ради ветеранів пригостили солдатською кашею та фронтовими 100 грамами.

Віталій Сельцов, голова міської ради ветеранів, полковник у відставці:
– Хочу висловити щиру подяку Почесному громадянину Кременчука, Почесному Президенту Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимиру Матицину за багаторічну підтримку ветеранів війни і різних категорій ветеранів, а також за допомогу в організації щорічної поїздки до Келеберди та місць переправи в роки Великої Вітчизняної війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто