Всі сподівання – на малий бізнес

Сьогодні, коли великі підприємства банкрутують, великі надії та сподівання міська влада покладає на розвиток малого та середнього бізнесу. З цього приводу в мерії готуються ухвалити нову програму розвитку підприємництва на 2015-2017 рр.Головна мета програми розвитку підприємництва – створення повноцінного Центру надання адміністративних послуг та, звісно, підтримка малого та середнього бізнесу. Адже, як зазначає начальник управління підприємництва та торгівлі Людмила Жорняк, багато підприємців наразі просто виживають, а деяким доводиться взагалі зачиняти свої торгові об’єкти, причому не лише кіоски, а й магазини та підприємства.

– У 2013 р. ми зустрічалися з усіма, хто працює у сфері послуг, – розповідає Людмила Жорняк. – І було  вирішено всім підприємцям, які ремонтують взуття, одяг тощо, подовжити терміни дії їхніх договорів на встановлення кіосків до 1 січня 2016 р.

Окрім того, вже  цьогоріч було внесено зміни до комплексної схеми планування міста і збільшено точок для розміщення кіосків на 49%. Все це – робочі місця. Можливо, якщо ситуація в нашій країні не зміниться на краще, у наступному році ми ще раз розглянемо це питання.

Основну увагу в наступному році приділять розвитку ЦНАПу, який покликаний забезпечити прозоре оформлення всіх необхідних документів як для підприємців, так і для пересічних кременчужан. За словами віце-мера Геннадія Музики,вже наприкінці цього рокуабо на початку2015-гомеріяотримаєготовий проектреконструкціїколишньої школи№ 14підЦентрадміністративних послуг.

– Створення ЦНАПу – це перший реальний крок до того, щоб бізнес у Кременчуці працював відкрито й без бюрократії. Ми намагаємося залучати фінанси на цей проект. І бізнесмени нас підтримують, – додав Геннадій Музика.

Основні завдання Програми розвитку підприємництва на 2015 р.:

– на 4% збільшити кількість підприємців у малому та середньому бізнесі та на 10% – кількість їхніх робітників;

– на 8% підвищити частку грошових надходжень від малого та середнього бізнесу до бюджетів усіх рівнів;

– на 10% збільшити кількість наданих адміністративних послуг.

Впродовж 2013 р. від підприємців малого і середнього бізнесу до міського бюджету надійшло понад 367, 5 тис. грн, а за 9 місяців 2014 р. – 294 тис. грн.

Людмила Жорняк: «Програма розвитку малого та середнього бізнесу – це вимога Європейського Союзу. І, відповідно до цих вимог, малий і середній бізнес повинен мати постійну підтримку влади, діалог із нею».

І віце-мер Геннадій Музика, попри складну ситуацію в країні, прогнозує розвиток  малого та середнього бізнесу.

– Зважаючи на те, що сьогодні економіка країни йде на спад, наповненість бюджету від діяльності малого та середнього бізнесу складає щонайменше 50-60%, – зазначив Геннадій Музика. – Звідси висновок: у найближчому майбутньому розвиток має отримати саме малий і середній бізнес. Тому зараз, на мою думку, треба сконцентрувати увагу підприємців і виробників на європейський ринок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто