Всі сподівання – на малий бізнес

Сьогодні, коли великі підприємства банкрутують, великі надії та сподівання міська влада покладає на розвиток малого та середнього бізнесу. З цього приводу в мерії готуються ухвалити нову програму розвитку підприємництва на 2015-2017 рр.Головна мета програми розвитку підприємництва – створення повноцінного Центру надання адміністративних послуг та, звісно, підтримка малого та середнього бізнесу. Адже, як зазначає начальник управління підприємництва та торгівлі Людмила Жорняк, багато підприємців наразі просто виживають, а деяким доводиться взагалі зачиняти свої торгові об’єкти, причому не лише кіоски, а й магазини та підприємства.

– У 2013 р. ми зустрічалися з усіма, хто працює у сфері послуг, – розповідає Людмила Жорняк. – І було  вирішено всім підприємцям, які ремонтують взуття, одяг тощо, подовжити терміни дії їхніх договорів на встановлення кіосків до 1 січня 2016 р.

Окрім того, вже  цьогоріч було внесено зміни до комплексної схеми планування міста і збільшено точок для розміщення кіосків на 49%. Все це – робочі місця. Можливо, якщо ситуація в нашій країні не зміниться на краще, у наступному році ми ще раз розглянемо це питання.

Основну увагу в наступному році приділять розвитку ЦНАПу, який покликаний забезпечити прозоре оформлення всіх необхідних документів як для підприємців, так і для пересічних кременчужан. За словами віце-мера Геннадія Музики,вже наприкінці цього рокуабо на початку2015-гомеріяотримаєготовий проектреконструкціїколишньої школи№ 14підЦентрадміністративних послуг.

– Створення ЦНАПу – це перший реальний крок до того, щоб бізнес у Кременчуці працював відкрито й без бюрократії. Ми намагаємося залучати фінанси на цей проект. І бізнесмени нас підтримують, – додав Геннадій Музика.

Основні завдання Програми розвитку підприємництва на 2015 р.:

– на 4% збільшити кількість підприємців у малому та середньому бізнесі та на 10% – кількість їхніх робітників;

– на 8% підвищити частку грошових надходжень від малого та середнього бізнесу до бюджетів усіх рівнів;

– на 10% збільшити кількість наданих адміністративних послуг.

Впродовж 2013 р. від підприємців малого і середнього бізнесу до міського бюджету надійшло понад 367, 5 тис. грн, а за 9 місяців 2014 р. – 294 тис. грн.

Людмила Жорняк: «Програма розвитку малого та середнього бізнесу – це вимога Європейського Союзу. І, відповідно до цих вимог, малий і середній бізнес повинен мати постійну підтримку влади, діалог із нею».

І віце-мер Геннадій Музика, попри складну ситуацію в країні, прогнозує розвиток  малого та середнього бізнесу.

– Зважаючи на те, що сьогодні економіка країни йде на спад, наповненість бюджету від діяльності малого та середнього бізнесу складає щонайменше 50-60%, – зазначив Геннадій Музика. – Звідси висновок: у найближчому майбутньому розвиток має отримати саме малий і середній бізнес. Тому зараз, на мою думку, треба сконцентрувати увагу підприємців і виробників на європейський ринок.

Залишити відповідь