Всі свої на своїх місцях. У Госпітальній раді Південного госпітального округу представників громадськості від Кременчука не буде. Лише чиновники і головлікарі.

Питання затвердження складу представників Кременчука, що увійдуть до  Госпітальної ради Південного госпітального округу ( об’єднує Кременчук, Горішні Плавні, Кременчуцький, Кобеляцький, Козельщанський, Глобинський райони) на сесії Кременчуцької міської ради 11 травня викликало напружене обговорення й буря емоцій депутатів. Зокрема, деякі обранці були здивовані шивдікістю й секретністю, з якою міська влада сформувала й представила на затвердження список кандидатів до госпітальної ради, не порадившись при цьому з депутатами. У цьому списку – два заступники мера – Володимир Пилипенко та Ольга Усанова, начальник міськздоровіввіду Максим Середа, чотири головних лікарі міських медзакладів – Галина Бородянець ( Перша лікарня), Віктор Севастян (Друга лікарня), Віктор Сичов (Третя лікарня), Ярослав Прокопчук (Пологовий будинок) та лікар-волонтер Ростислав Зауральський. І жодного представника громади в цій раді немає.

Міська влада, та ж заступник мера Ольга Усанова з трибуни сесії запевняла депутатів, що склад ради потрібно затвердити якнайшвидше, адже терміни її створення визначені облдержадміністрація –це було необхідно зробити до 1 травня. За словами пані Усанової, всі інші міста та райцентри свої  пропозиції надали, залишився лише Кременчук.

Натомість, депутат Тетяна Сидерко заявила, згідно з документацією, необхідності терміново формувати Госпітальну раду немає, це їй підтвердили в Мінохорони здоровя та в Полтавській ОДА.  Вона вважає, що головні лікарі не можуть входити до складу ради, адже це корупція. «Вони самі себе перевіряти і контролювати будуть… З моєї точки зору, питання має бути обговорено з депутатською комісією, а нас ставлять перед фактом»,- сказала член постійної комісії з питань охорони здоровя Тетяна Сидерко.

«Рада – це дорадчий орган, а не юрособа. Вони пропонують рішення, але міськрада може відмовити. Міськрада може делегувати до ради головлікарів  конфлікту інтересів не може бути»,- відповіла на це Ольга Усанова.

Денис Терещенко (голова профільної комісії з питань медицини і  соціального захисту) повідомив, що він не підписав проект рішення на сесію й запропонував  відкласти питання затвердження складу Госпітальної ради, а потім, можливо, для ухвалення рішення скликати позачергову сесію.

–         Всі виступаючі м’яко обійшли питання, чому в європейських країнах лікарнями не керують медики, керують менеджери. І тому твердження, що мають входить до складу тільки головлікарі – неправильне, – сказав Денис Терещенко.  На його думку, в раді не повинно бути жодного головлікаря.

Олександр Роженко висловив думку фракції партії «Рідне місто», що в раді мають бути представники громадськості. Він запропонував  делегувати туди і депутатів як представників громадськості. Від «Рідного міста» він запропонував включити до складу ради голову бюджетної комісії Олександра Плескуна. Фракції Радикальної партії Олега Ляшка запропонувала до Госпітальної ради кандидатури Тетяни Сідерко. Однак, жодна з цих кандидатур не набрала потрібної  кількості голосів депутатів, присутніх у залі. Провладна депутатська більшість стояла непохитно за позицію міських керівників: в результаті було ухвалено склад ради, запропонований міською владою без змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто