Всю вільну землю – в резерв

15 грудня відбулося перше засідання робочої групи, яка вивчає питання забезпечення земельними ділянками пільговиків, в тому числі й учасників АТО. Варіант, який влаштовує всіх, не знайшли.

На засідання робочої групи були запрошені не лише її учасники, а й депутати, журналісти, громадські діячі та безпосередньо представники структур, зокрема 107-го артилерійського полку, Нацгвардії в/ч 3059,  міліції та СБУ, бійці яких наразі беруть участь в АТО.

Ділянок обмаль

Перед засіданням провели попередню інвентаризацію всіх земельних ділянок, які сьогодні у Кременчуці є вільними.

Як повідомила начальник управління земельних ресурсів Ірина Безверха, 23 вільні ділянки в різних частинах мікрорайону є біля колишнього гіпермаркету «Велмарт» та у Великій Кохнівці. На Лашках є три вулиці, де є вільна земля – Комишанська, Новомиргородська і Козельщанська. Там загалом нараховується 20 земельних ділянок.

– Цього дуже мало. На сьогодні подали заяви на виділення земельних ділянок 82 учасники АТО й одна заява від родини загиблого воїна, – повідомила Ірина Безверха й одразу уточнила. – 82 людини принесли довідку про те, що вони є учасниками АТО, але статус учасника бойових дій для них ще не встановлено.

Старі пропозиції – на потім?

На території, виділеній під парк «Депутатський», є місце для індивідуального будівництва, але це навряд чи можливо, з огляду на те, що це санітарно-захисна зона пропарювальної станції НПЗ. «Я не розумію, чим цей варіант кращий від запропонованої Деївки?», – говорить віце-мер Геннадій Музика.

Нагадаємо, 185 ділянок площею по 10 соток на схилі Деївської гори – перший варіант із запропонованих для воїнів АТО земельних ділянок. Але багатьом він не сподобався через віддаленість від центру, відсутність підземних комунікацій і наближеність до Деївського звалища.

Ще один варіант – мікрорайон «Озерний» – теж викликав чимало запитань. Головний розробник проекту забудови мікрорайону, архітектор Михайло Хохлов відзначив, що прокладання підземних інженерних комунікацій стало головною причиною згортання проекту. Інвестор – корпорація «Столиця», зіштовхнувся з непідйомними витратами. Навіть відмова від частини території (46 га, які повернули місту під перспективну індивідуальну забудову – авт.) проект не врятувала.

– По воді та каналізації навіть залишився проект. А для підведення електроживлення потрібно реконструювати вже існуючу підстанцію на 150 мВт. Там потрібно замінити 2 трансформатори, а лише один коштує 47 млн грн, – розповів Михайло Хохлов. – Корпорація відмовилась від будівництва, схема виконана на перспективу. Якщо зараз віддати цю територію під забудову, спочатку треба вирішити питання інфраструктури, а віддавати її під окремі ділянки для індивідуального будівництва просто абсурдно.

Що вирішили?

Обговорення було жвавим, але єдиного варіанту, який би влаштовував усіх, сьогодні не знайти. Тим більше, що учасники АТО ще мають отримати підтвердження свого статусу на державному рівні, а на це піде не менше 3-х місяців. Скільки триватиме АТО, теж ніхто не знає, а, отже, і кількість можливих претендентів на першочергове отримання земельних ділянок не можна назвати точно.

Проект рішення розробила фракція «Рідне місто», яке і було запропоновано. Його оголосив голова фракції Юрій Гриценко. Отже, пропонується тимчасово призупинити виділення землі під індивідуальне будівництво в Кременчуці, провести інвентаризацію всіх ділянок до 1 січня 2015 р., а також зняти статус інвестиційно-привабливої території з частини «Озерного», де передбачається індивідуальне будівництво, та відвести для цих же цілей ділянку в парку «Депутатський». Крім того, планують звернутись до Кременчуцької РДА з пропозицією відшукати для воїнів АТО землю на території району.

На чергове засідання робоча група планує зібратись вже наступного тижня. Склад робочої групи буде остаточно затверджено на сесії міської ради 23 грудня.

«За дуже приблизними підрахунками, участь в АТО сьогодні беруть 600 кременчужан. Але і це, якщо не враховувати можливості 4-ї хвилі мобілізації», – зазначив віце-мер Геннадій Музика.

Ірина Житня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто