Як школярі козаками стали

DSCF2398

14 жовтня, на свято Покрови, у найстарішій школі Кременчука – ЗОШ № 24 –  щороку проходить урочиста лінійка з нагоди Дня українського козацтва. Адже у навчальному закладі вже багато років поспіль існує Козацька республіка.

Учні школи № 24 не носять оселедців, але козаками вони все одно звуться. Це єдиний навчальний заклад у нашому місті, де діти щороку проходять справжнє посвячення у козаки, заздалегідь обравши назву та девіз для свого класу. Другокласників традиційно посвячують у козачата, а дев’ятикласників – у козаки. Так було й цього разу. Діти дружно присягнули дотримуватися козацьких традицій та, звісно, радо прийняли вітання від гостей заходу. Зокрема від голови громадської організації «Рідне місто» Юрія Гриценка, який завітав на свято посвячення з грамотами та солодкими подарунками.

– Як військовий і полковник запасу я дуже пишаюсь тим, що в нашому місті й, зокрема, у вашій школі, яка в наступному році відзначатиме 130-річчя, є такі гарні традиції. Для нас це велика честь. Адже коли козака питали, чого б він ніколи не віддав, він відповідав – волю. Бо воля для чоловіка – це головне. Ми всі хочемо бути вільними у своїх думках, помислах, справах і в тому, як будувати свою державу. Тому мені дуже приємно, що сьогодні ви відзначаєте це свято. Тримайтеся разом і, головне, бережіть свої традиції.

У свою чергу, директор школи Валерій Фофанов привітав усіх зі святом Покрови Богородиці і висловив гостям вдячність:

– Спасибі організації «Рідне місто» та особисто Юрію Гриценку за те, що він турбується про нашу шкільну родину, завжди присутній на наших святах. Ми всі виписуємо газету «Кременчуцька Панорама» – вона є в кожній класній кімнаті. І з задоволенням її читаємо!

Із цього року 14 жовтня (свято Покрови) офіційно визнано ще й Днем захисника України. Відповідний указ оприлюднено на сайті Президента України Петра Порошенка.

DSCF2414DSCF2393DSCF2411DSCF2416

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто