Як школярі козаками стали

DSCF2398

14 жовтня, на свято Покрови, у найстарішій школі Кременчука – ЗОШ № 24 –  щороку проходить урочиста лінійка з нагоди Дня українського козацтва. Адже у навчальному закладі вже багато років поспіль існує Козацька республіка.

Учні школи № 24 не носять оселедців, але козаками вони все одно звуться. Це єдиний навчальний заклад у нашому місті, де діти щороку проходять справжнє посвячення у козаки, заздалегідь обравши назву та девіз для свого класу. Другокласників традиційно посвячують у козачата, а дев’ятикласників – у козаки. Так було й цього разу. Діти дружно присягнули дотримуватися козацьких традицій та, звісно, радо прийняли вітання від гостей заходу. Зокрема від голови громадської організації «Рідне місто» Юрія Гриценка, який завітав на свято посвячення з грамотами та солодкими подарунками.

– Як військовий і полковник запасу я дуже пишаюсь тим, що в нашому місті й, зокрема, у вашій школі, яка в наступному році відзначатиме 130-річчя, є такі гарні традиції. Для нас це велика честь. Адже коли козака питали, чого б він ніколи не віддав, він відповідав – волю. Бо воля для чоловіка – це головне. Ми всі хочемо бути вільними у своїх думках, помислах, справах і в тому, як будувати свою державу. Тому мені дуже приємно, що сьогодні ви відзначаєте це свято. Тримайтеся разом і, головне, бережіть свої традиції.

У свою чергу, директор школи Валерій Фофанов привітав усіх зі святом Покрови Богородиці і висловив гостям вдячність:

– Спасибі організації «Рідне місто» та особисто Юрію Гриценку за те, що він турбується про нашу шкільну родину, завжди присутній на наших святах. Ми всі виписуємо газету «Кременчуцька Панорама» – вона є в кожній класній кімнаті. І з задоволенням її читаємо!

Із цього року 14 жовтня (свято Покрови) офіційно визнано ще й Днем захисника України. Відповідний указ оприлюднено на сайті Президента України Петра Порошенка.

DSCF2414DSCF2393DSCF2411DSCF2416

 

 

Залишити відповідь