Як встояти на кризі

gololed5

Ожеледиця не на жарт налякала кременчужан, які вийшли сьогодні вранці на вулицю. Як відомо, ожеледь є причиною надзвичайних ситуацій. За статистикою, близько 40% всіх ДТП в зимовий час викликано ожеледицею та снігопадом.

Основна умова руху для водіїв – обачність, низька швидкість і виняткова обережність.

Пішохода при ожеледі підстерігають дві небезпеки – або сам посковзнешся і впадеш, або на тебе наїдуть. З настанням холодів значно збільшується кількість вуличних травм, пов’язаних з ожеледдю: удари, вивихи і переломи. За даними медиків, в такі дні кількість постраждалих збільшується в 2 рази, пише сайт sakhalife.ru.

Правила поведінки при ожеледі:

– Зверніть увагу на своє взуття: підберіть нековзну взуття з підошвою на мікропористої основі.

– Дивіться собі під ноги, намагайтеся обходити небезпечні місця. Якщо крижану “калюжу” обійти неможливо, то пересувайтеся по ній, як лижник, невеликими легкими кроками.

– Будьте гранично уважні на проїжджій частині дороги: не поспішайте і тим більше не біжіть.

– Намагайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею.

– Наступати слід на всю підошву, ноги злегка розслабте в колінах. Руки по можливості повинні бути вільні, намагайтеся не носити важкі сумки, не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність падіння.

-Пожілим Людям рекомендується використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю з загостреними шипами.

Якщо Ви посковзнулися, присядьте, щоб знизити висоту падіння. У момент падіння постарайтеся згрупуватися, і, перекотившись, пом’якшити удар об землю. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках. Не поспішайте піднятися, огляньте себе, чи немає травм, попросіть перехожих людей допомогти.

Пам’ятайте: особливо небезпечні падіння на спину, вгору особою, так як можна отримати струс мозку. При отриманні травми обов’язково зверніться до лікаря за наданням медичної допомоги.

Залишити відповідь