Яма на ямі

1431587280_yama

214 млн грн потрібно, аби привести у більш-менш нормальний стан дороги в Кременчуці. 65 млн грн треба витратити на ліквідацію найкритичніших ділянок. Інакше вже за кілька років доріг у місті просто не буде. Проте цього року на дорожні ремонти передбачена сума, менша в 6 разів.

Як розповів в. о. начальника міського управління житлово-комунального господарства Іван Москалик, на поточний ремонт доріг у бюджеті заплановано витратити 6 млн грн. Тендер на ці роботи провели, і в квітні комунальне підприємство «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» розпочало ямковий ремонт на вул. Першотравневій, наразі працює вже на вул. Ярмарковій. Загалом цьогоріч поточний ремонт доріг заплановано зробити на вул. Першотравневій, вул. Ярмарковій, вул. Пролетарській, вул. Жовтневій, вул. Леніна, вул. Перемоги, вул. Бутиріна, вул. Цюрупи, вул. Київській, вул. 60-річчя Жовтня (міст на Пивзаводі, район зупинки «Водоканал»). Якщо вдасться зекономити, то дорожники виконають більший об’єм робіт, – зазначає Іван Москалик.

У центрі міста жінки підборів не ламатимуть
На капітальний ремонт тротуарів і внутрішньоквартальних доріг у бюджеті міста цього року закладено майже 3 млн грн. Проте Іван Москалик зазначає, що цієї суми замало, аби привести до ладу всі внутрішньоквартальні дороги і тротуари. Бо всередині житлових кварталів, як підрахували комунальники, у жахливому стані аж 36 тис. м² доріг!
Розпочати капітальний ремонт тротуарів та внутрішньоквартальних доріг ШРБУсподівається наприкінці травня – на початку червня.
До речі, у планах дорожників – нарешті відремонтувати один із найбільш «вбитих» тротуарів у місті – біля магазину «1000 дрібниць» в районі Центрального ринку. Не одна кременчужанка там ламала підбори, а в декого у цих вибоїнах постраждав велосипед чи дитяча коляска.
Першочерговість ремонту визначають за кількістю звернень мешканців, а також за станом покриття, – говорить в. о. начальника УЖКГ. Треба зазначити, що у списку доріг і тротуарів, які потребують ремонту і який склали за зверненнями кременчужан та депутатів, найбільше ініціатив – від міських обранців із партії «Рідне місто».

Дорогу на Молодіжний тільки латають
Дорогу на просп. 50 років Жовтня ремонтують вже кілька років. У 2008р. капітальний ремонт розпочинали досить активно, бо роботи тоді фінансувало ПАТ «Укртатнафта». Підприємство виділило аж 17 млн грн, котрі успішно використали, оновивши асфальтне покриття на більшості дороги. Залишалась невідремонтованою лише ділянка від колишнього гіпермаркету «Велмарт» до зупинки «Вул. Радянської Армії». Цей відрізок шляху – справжнє покарання для водіїв та їх автівок. Минулої осені, якраз перед виборами до парламенту, мерія пообіцяла проблему вирішити. Тоді перший заступник міського голови Віктор Калашник запевняв, що дорогу вдасться довести до ладу за допомоги одного з кандидатів у Верховну Раду. Вочевидь, мав на увазі Костянтина Жеваго, котрий саме балотувався від виборчого округу, що охоплює Молодіжний. Однак пан Жеваго Кременчуку не допоміг, довелося шукати гроші в мізерному бюджеті міста. Минулої осені їх вистачило на заміну бордюрів та часткове зняття шару старого асфальту. Капітальний ремонт запланували на весну, принаймні так обіцяв перший віце-мер.
Однак цього року коштів з міського бюджету на ремонт означеної ділянки не передбачено, – зазначає начальник міського УЖКГ Іван Москалик. Переговори з керівництвом нафтопереробного заводу щодо допомоги з ремонтом, які веде міська влада, теж поки що безрезультатні.
– Перспектив не бачимо, – зазначає Іван Москалик. – Наразі, аби хоч якось врятувати ситуацію, дорожники просто латають ями.
Не вирішене питання і з «Укрзалізницею» щодо ремонту Крюківського мосту, дорожнє покриття якого теж потребує ремонту.

Нардеп «вибив» гроші, та не для міських доріг
20 млн грн вдалося «вибити» в «Укравтодорі» на ремонт кременчуцьких доріг нардепу Юрію Шаповалову. Про це сам народний обранець гучно заявив на одній з апаратних нарад у мерії в березні цього року. Всі зраділи, а згодом виявилося, що зарано. Бо ці мільйони можна витратити лише на ремонт доріг державного значення. Наприклад, на ту ж трасу «Кременчук – Полтава», але від в’їзного знака «Кременчук» і далі.
Проводити ремонт доріг державного значення на території міста не можна.
Тож, як повідомив начальник УЖКГ Іван Москалик, наразі йдеться про те, щоб передати ці гроші області, а натомість попросити обласну субвенцію на ремонт доріг у Кременчуці. Тобто провести взаємообмін. Однак уже скоро місяць мине, а проблему не вирішено.

41,85 тис. м² асфальтного покриття доріг у Кременчуці потребують ямкового ремонту.
233,2 тис. м² суцільного улаштування асфальтобетонного покриття.
1561 м² потребують відновлення покриття після проведення аварійних робіт на мережах КП «Кременчукводоканал» та ПАТ «Полтаваобленерго».
25 тис м² ґрунтових доріг потребують грейдерування.
270 грн/м² – середня вартість ямкового ремонту

Іван Москалик:«До кінця липня більшість доріг Кременчука буде відремонтовано. Переважно магістральні дороги, проблемні ділянки».
«Якщо говорити про глобальні плани, то у 2014 р. було складено дефектні акти ШРБУ, УЖКГ, ДАІ. У них вказано, що кременчуцькі дороги потребують вкладень на 214 млн грн, аби привести їх до нормального стану», – зазначає Іван Москалик.

У 2015 р. заплановано капітальний ремонт внутрішньоквартальних доріг:
Просп 50 років Жовтня, 10 (за зверненням депутата міськради Юрія Гриценка).
Просп. 50 років Жовтня, 18, 20, 22, 24, 26 (ініціатива УЖКГ за зверненнями кременчужан).
Вул. Київська, 44 (ініціатива УЖКГ за зверненнями кременчужан).
Вул. Набережна Лейтенанта Дніпрова, від буд. 60 до буд. 82 (ініціатива УЖКГ за зверненнями кременчужан, звернення депутата Олега Сазонова).
Вул. Приходька, 99, 101, 103, 105, 107, 109 (ініціатива УЖКГ за зверненнями кременчужан).
Вул. Східна, 22 (за зверненням депутата міськради Геннадія Іваняна).

Капітальний ремонт тротуарів у 2015 р.
Вул. Красіна (від вул. 40 років Жовтня до вул. 60 років Жовтня).
вул. Першотравнева (від вул. Пролетарської до бульв. Пушкіна).
вул. Першотравнева (район ліцею № 4).
вул. Леніна (район «Укртелекому»).

Депутати «Рідного міста» ініціюють ремонти доріг біля будинків:
Квт. 278, буд. 1, 2, 3, 5, 13, 13-А, 14, 18 (виборчий округ Юрія Гриценка).
Вул. Тельмана, буд. 20/2, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 58, 62, 66.
Вул. Миру, буд. 3, 5, 7, 17, 31, 35; вул. Московська, буд. 41, 47, 49, 15, 17, 13, 37 ( виборчий округ Кирила Юхна).
Вул. 40 років Жовтня, буд. 6/99, 12/52, 10, 13, 9/77, 8; вул. Сумська, буд. 40-А, 46, 48; вул. Ірінєєва, буд. 6, 8/19 (виборчий округ Олега Максака).

На що витратять гроші з бюджету?

Всього 11,9 млн грн
6 млн грн – на поточний ремонт доріг;
2 млн грн – на капітальний ремонт внутрішньоквартальних доріг;
2 млн грн – на поточний ремонт внутрішньоквартальних доріг;
900 тис. грн – на капітальний ремонт тротуарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто