З 1 квітня, крім рахунків за спожитий газ, кременчужани сплачуватимуть ще й близько 70 грн абонплати щомісяця

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭУ), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Отже, з 1 квітня споживачі мають щомісяця сплачувати її незалежно від фактичного обсягу споживання (згідно з показаннями газового лічильника або нормам).  Для кремечужан розмір абонплати становитиме близько 70 грн.

 

 

 

 

 

– А у нас в квартире – газ, а у вас?

– А у нас дыра в кармане из-за ваших тарифов!

Абонплата нараховується на підставі приєднаної потужності кожного споживача (в залежності від потужності газового лічильника). Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії 28 березня, повідомляє прес-служба НКРЭКУ.

Згідно з рішенням комісії, з 1 квітня споживачам нараховуватиметься плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. У тариф закладено витрати ПАТ «Укртрансгаз» на транспортування газу, що становить приблизно 23% у загальній структурі.

Стосовно споживачів ПАТ «Кременчукгаз», то  йдеться про абонплату в сумі близько 70 грн на місяць додатково до оплати обсягу споживання побутового газу за лічильником або нормам.

«Що стосується поквартирних лічильників, то сума нараховується виходячи з базової абонплати для Кременчука в 44 гривні, помноженої на коефіцієнт, відповідно до типу і потужності газового лічильника, встановленого у абонента. Що стосується споживачів, у яких встановлено побудинковий лічильник (або такий відсутній), то тут – 44 грн множиться на коефіцієнт 1,6», – пояснив головний інженер ПАТ «Кременчукгаз», Болеслав Грабовський.

З 1 квітня тарифи на розподіл газу для споживачів компанії «Кременчукгаз» будуть такими (без ПДВ)

– для побутових споживачів – 0,02011 грн за 1 куб м на годину (без ПДВ);

– для промислових – 0,06073 грн за 1 куб м на годину (без ПДВ).

Залишити відповідь