За бюджетні гроші варто поторгуватись

1361965714_img_5900

Кременчук має можливість розрахуватись із боргами за нові тролейбуси достроково і заощадити понад 2 млн грн. Депутати впевнені, що зекономити можна більше.
Три роки тому Кременчук продав 5 тис. муніципальних облігацій на загальну суму 25 млн грн, щоб придбати нові тролейбуси. Ці облігації місто має викупити у вересні 2015 р., заплативши 3,5 млн грн в якості відсотків. Таким чином у вересні місто зобов’язане виплатити власникам облігацій 28,5 млн грн.
Як роз’яснила заступник міського голови з питань фінансів Т. Неіленко, власник 4 тис. облігацій (загальна сума – 20 млн грн) – компанія «Сіті Транспорт Груп», виступила з пропозицією викупити цінні папери достроково з дисконтом у 5%.
– Тоді це вже не 20, а 19 млн, до того ж, економія на відсотках складе 1,3 млн. В підсумку Кременчук від цієї оборудки може зекономити 2,3 млн грн, – роз’яснила Т. Неіленко.
Дозвіл депутатів здійснити внутрішні запозичення для дострокового погашення боргових зобов’язань влада отримала. А ось з умовами фінансової оборудки депутати не погодились. «Дисконт у 5% – це мало», – вважають обранці. Лунали пропозиції домовитись про 15%, але врешті після спільних підрахунків депутати внесли пропозицію дозволити викуп 4 тис. облігацій за 18 млн грн, що враховує дисконт у розмірі 10%. Втім, навіть під час повторного голосування пропозиція так і не набрала необхідної кількості голосів.
– Невже подаруємо 2,3 млн грн? – запитав в обранців секретар міськради В. Івко. Адже гроші доведеться повертати у вересні та вже у повному обсязі.
Проте депутати вважають: треба торгуватись.
– Потрібно, щоб переговори з власником облігацій провело безпосередньо керівництво міста і спробувало домовитись про більш вигідні для Кременчука умови. Якщо це вдасться, немає жодних проблем, щоб скликати позачергову сесію міськради і прийняти виважене рішення, – прокоментував ситуацію голова фракції «Рідне місто» Ю. Гриценко.

Залишити відповідь