За бюджетні гроші варто поторгуватись

1361965714_img_5900

Кременчук має можливість розрахуватись із боргами за нові тролейбуси достроково і заощадити понад 2 млн грн. Депутати впевнені, що зекономити можна більше.
Три роки тому Кременчук продав 5 тис. муніципальних облігацій на загальну суму 25 млн грн, щоб придбати нові тролейбуси. Ці облігації місто має викупити у вересні 2015 р., заплативши 3,5 млн грн в якості відсотків. Таким чином у вересні місто зобов’язане виплатити власникам облігацій 28,5 млн грн.
Як роз’яснила заступник міського голови з питань фінансів Т. Неіленко, власник 4 тис. облігацій (загальна сума – 20 млн грн) – компанія «Сіті Транспорт Груп», виступила з пропозицією викупити цінні папери достроково з дисконтом у 5%.
– Тоді це вже не 20, а 19 млн, до того ж, економія на відсотках складе 1,3 млн. В підсумку Кременчук від цієї оборудки може зекономити 2,3 млн грн, – роз’яснила Т. Неіленко.
Дозвіл депутатів здійснити внутрішні запозичення для дострокового погашення боргових зобов’язань влада отримала. А ось з умовами фінансової оборудки депутати не погодились. «Дисконт у 5% – це мало», – вважають обранці. Лунали пропозиції домовитись про 15%, але врешті після спільних підрахунків депутати внесли пропозицію дозволити викуп 4 тис. облігацій за 18 млн грн, що враховує дисконт у розмірі 10%. Втім, навіть під час повторного голосування пропозиція так і не набрала необхідної кількості голосів.
– Невже подаруємо 2,3 млн грн? – запитав в обранців секретар міськради В. Івко. Адже гроші доведеться повертати у вересні та вже у повному обсязі.
Проте депутати вважають: треба торгуватись.
– Потрібно, щоб переговори з власником облігацій провело безпосередньо керівництво міста і спробувало домовитись про більш вигідні для Кременчука умови. Якщо це вдасться, немає жодних проблем, щоб скликати позачергову сесію міськради і прийняти виважене рішення, – прокоментував ситуацію голова фракції «Рідне місто» Ю. Гриценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто