За співвідношенням зарплат і витрат мешканців Кременчуку дуже далеко до статусу «Ідеальне місто».

Згідно з дослідженням «Ідеальне місто», проведеним ОЛХ, у більшості  обласних центрів України щомісячного доходу громадян не вистачає для комфортного життя. І хоча Кременчук не обласний центр, але, якби аналітики поцікавились думкою кременчужан щодо співвідношення зарплат і витрат, наше місто опинилося б в числі аутсайдерів разом із Полтавою.

Загалом, у рамках проекту було опитано 33 тисячі респондентів. Їм пропонували  погодитися або ні з твердженням «Для комфортного проживання в моєму місті вистачає середньомісячного доходу», виставляючи бали за шкалою від 1 до 7.

В цілому українці незадоволені співвідношенням своїх заробітків і витрат — за виключенням Києва, оцінки обласних центрів нижче 3,5 балів. Столиця стала лідером рейтингу — середня зарплата у вересні 2016 р. тут становила 8 705 грн. Співвідношення заробітків і витрат киянами оцінено в 4,1 бала.

Друге місце в рейтингу ділять Львів та Хмельницький, в них по 3,5 бали. Ще менший рівень достатку – 3,3 бала – показали жителі Луцька та Ужгорода. По 3,2 бали виставили своїм містам мешканці Рівного та Вінниці.

А найбільш критично до вартості життя підійшли в Запоріжжі, Сумах, Полтаві, Кропивницького та Херсоні. Наприклад, Полтава опинилася в ТОП-3 аутсайдерів, набравши 2,7 балів.

За даними Головного управління статистики в Полтавській області, середньомісячна номінальна заробітна плата на Полтавщині за січень–вересень 2016 р. становила 4800 грн, в Кременчуці – 4733 грн.

12-05_vartist-zhittya_ukr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто