За співвідношенням зарплат і витрат мешканців Кременчуку дуже далеко до статусу «Ідеальне місто».

Згідно з дослідженням «Ідеальне місто», проведеним ОЛХ, у більшості  обласних центрів України щомісячного доходу громадян не вистачає для комфортного життя. І хоча Кременчук не обласний центр, але, якби аналітики поцікавились думкою кременчужан щодо співвідношення зарплат і витрат, наше місто опинилося б в числі аутсайдерів разом із Полтавою.

Загалом, у рамках проекту було опитано 33 тисячі респондентів. Їм пропонували  погодитися або ні з твердженням «Для комфортного проживання в моєму місті вистачає середньомісячного доходу», виставляючи бали за шкалою від 1 до 7.

В цілому українці незадоволені співвідношенням своїх заробітків і витрат — за виключенням Києва, оцінки обласних центрів нижче 3,5 балів. Столиця стала лідером рейтингу — середня зарплата у вересні 2016 р. тут становила 8 705 грн. Співвідношення заробітків і витрат киянами оцінено в 4,1 бала.

Друге місце в рейтингу ділять Львів та Хмельницький, в них по 3,5 бали. Ще менший рівень достатку – 3,3 бала – показали жителі Луцька та Ужгорода. По 3,2 бали виставили своїм містам мешканці Рівного та Вінниці.

А найбільш критично до вартості життя підійшли в Запоріжжі, Сумах, Полтаві, Кропивницького та Херсоні. Наприклад, Полтава опинилася в ТОП-3 аутсайдерів, набравши 2,7 балів.

За даними Головного управління статистики в Полтавській області, середньомісячна номінальна заробітна плата на Полтавщині за січень–вересень 2016 р. становила 4800 грн, в Кременчуці – 4733 грн.

12-05_vartist-zhittya_ukr

Залишити відповідь