За відсутності лічильників комунальні тарифи підвищувати не можна!

У парламенті зареєстрований законопроект № 2483, яким пропонується заборонити підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення у разі відсутності приладів обліку. Автори документа – депутати від «Блоку Петра Порошенка» Алексєєв і Фірсов. У пояснювальній записці говориться, що тільки 24% будинків в Україні оснащено лічильниками холодної води; 19% – лічильниками гарячої води; 31,6% – лічильниками тепла та регуляторами температури. Водночас якість послуг (опалення) дозволяє бажати кращого. «При доставці теплоносія від його виробника до споживача втрачається до 40-45% тепла. Причини – зношеність тепломереж і морально застарілі системи регулювання відпуску теплової енергії, відсутність засобів обліку. Але споживач повинен сплачувати лише за фактично спожиту послугу та не оплачувати втрати постачальника послуги, тобто норми споживання повинні відповідати реальним обсягам отриманих споживачем комунальних послуг. У такій ситуації неприпустиме збільшення тарифів за відсутності приладів обліку для належного визначення обсягів споживання комунальних послуг населенням», – сказано в пояснювальній записці до законопроекту.
Розробники вважають, що прийняття законопроекту дозволить прискорити оснащення будинків приладами обліку, захистить населення і знизить витрати бюджету на субсидії і пільги.
Варто зазначити, що 31 березня перед початком сесії Кременчуцької міської ради мешканці Першого Занасипу організували мітинг біля адмінбудівлі, виступаючи проти підвищення тарифів на газ, воду та опалення. Люди бояться, що не матимуть можливості сплачувати за послуги за новими тарифами, тому просять міську владу врегулювати питання проведення повірки, зняття та встановлення лічильників надавачами послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто