Зайвих немає?

1427368446_sokrashhenie-2

У Кременчуцькому міськвиконкомі про скорочення чиновників заговорили на початку цього року. Так, віце-мер, яка курирує фінанси, Тетяна Неіленко повідомила головним розпорядникам коштів, що бюджет Кременчука на наступний рік буде формуватися з урахуванням скорочення на 20% чиновницького апарату і на 3% бюджетників. А ще порадила економити енергоносії, аби не було перевищення лімітів.– Буде прийняте рішення міськвиконкому зі встановленням лімітів споживання по кожній бюджетній установі. Але це не просто рекомендація. Передбачається ще й відповідальність керівників за перевищення цих лімітів, – зазначила віце-мер Тетяна Неіленко.
Як проводиться робота в цьому напрямку, повідомив керуючий справами Кременчуцького міськвиконкому Руслан Шаповалов.
– Система органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади у теперішньому статусі не відповідають сучасним вимогам та суспільним потребам і неспроможні ефективно відповідати на сучасні виклики, – розповів чиновник. Він запевнив, що вже цього року на місцеве самоврядування очікують системні зміни.
– Чітко передбачити майбутню модель місцевого управління, з огляду на відсутність відповідного законодавства, наразі неможливо. А без цього неможливий і комплексний аналіз існуючої структури управління з метою її орієнтації на нові завдання. Водночас вже зараз простежуються певні тенденції щодо посилення ролі підрозділів, які відповідають за роботу з громадянами. А саме органи соціального захисту населення та органи з надання адміністративних (муніципальних) послуг, – зазначив Руслан Шаповалов.
Тут скоротили, а там утворили
Також Руслан Шаповалов відзначив, що у виконавчих органах Кременчуцької міської ради постійно відбуваються зміни.
– Це пов’язано як зі зміною законодавства, так і з потребами раціонального використання бюджетних ресурсів. Так, упродовж 2011-2015 рр. ліквідовано міську інспекцію державного технічного нагляду, відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відділ обліку та розподілу житлової площі, натомість створено управління контролю за станом благоустрою (до його складу пізніше увійшов відділ екологічної безпеки), відділ енергоменеджменту та енергетики, Центр надання адміністративних послуг. За цей час лише по виконавчому комітету міської ради прийнято 44 розпорядження про затвердження та внесення змін до штатного розкладу. Всі ці зміни відбувались в межах загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, затвердженої міською радою. Крім того, впродовж останніх років ліквідовано комунальне підприємство «Кременчуцький міський центр земельного кадастру», створено комунальні підприємства «Квартирне управління» та «Креміньміськпроект», – нагадав керуючий справами Кременчуцького міськвиконкому.

До кінця року міських чиновників поменшає на 10%
Як запевняє керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов, уже в цьому році в апараті виконавчого комітету міської ради скорочено 5 посад. Водночас до новоствореного Центру надання адміністративних послуг передано 6 посад адміністраторів та державних адміністраторів.
– Розглядаються питання щодо подальшої оптимізації структури управління, в тому числі й за рахунок скорочення. Слід врахувати, що скорочення працівників – досить тривалий процес, який потребує дотримання вимог трудового законодавства. Саме тому ми послідовно, після детального вивчення потреб, скорочуємо ті посади, які є вакантними. Таким чином до завершення 2015 р. планується скоротити 10% від загальної кількості посад, – говорить Руслан Шаповалов.
Конкретно в якому підрозділі і на скільки зменшиться працівників, чиновник не уточнював.
Зачепить скорочення і працівників комунальних підприємств. На місця вже передано розпорядження щодо оптимізації чисельності та штатів усіх органів, установ, організацій та підприємств, що фінансуються з місцевого бюджету чи перебувають у комунальній власності.

Скільки шкіл закрити, вирішить місцева влада
Міністр освіти України Сергій Квіт наголошує: рішення про закриття шкіл з метою оптимізації мережі загальноосвітніх закладів прийматиме місцева влада.
– Так, є мета оптимізувати. За останні 7-8 років чисельність учнів зменшилася на третину, а вчителів залишилося стільки ж. Чи потрібно закривати школи й яку кількість, буде вирішувати місцева влада, – сказав Сергій Квіт у відповідь на запитання щодо того, чи скорочуватимуть кількість шкіл відповідно до вимог Міжнародного валютного фонду.
У міському управлінні освіти про ці ініціативи Міносвіти не відомо. Про скорочення чи оптимізацію мережі тут ще не задумуються. Як повідомила заступник начальника міського управління освіти Світлана Михайленко, міську шкільну мережу затверджують на один рік. Це відбувається перед кожним навчальним роком, тобто до 1 вересня.
Тож до 1 вересня 2015 р. у Кременчуці про скорочення працівників освітньої сфери не йтиметься. Однак, як зазначає Світлана Михайленко, і скорочувати, власне, нікого, адже кількість учнів у кременчуцьких школах не зменшується. А останнім часом навіть збільшилась за рахунок дітей-переселенців.
– Один вихователь не буде працювати на три групи. Тож кого скорочувати? – зазначила фахівець. Проте вона не заперечує: як будуть розроблені заходи скорочення на рівні держави, то їх проводитимуть і в Кременчуці.

Штат медиків недоукомплектований
У медичній галузі наразі теж все спокійно. Переведення на неповний робочий день і скорочення найближчим часом не передбачається. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Максим Середа. Він нагадав, що зовсім недавно ситуація з забезпеченням медичними кадрами закладів охорони здоров’я Кременчука була критичною. Штати і лікарів, і медичних сестер були недоукомплектовані.
– Наразі теж є вакантні місця, проте ситуація не така критична. Торік за рахунок переселенців ми дещо укомплектували штат, в основному фахівцями вузьких спеціальностей. У нас працює 12 лікарів, 8 медпрацівників середньої ланки із Донбасу.
А ось по сімейним лікарям укомплектування штату і досі 62% (і це з врахуванням працюючих пенсіонерів), – говорить Максим Середа. Він очікує, що незабаром працювати сімейними лікарями прийдуть 6 інтернів, яких навчали за рахунок міста, а також медики вузлової залізничної лікарні – після перекваліфікації.
Зрозуміло, що про скорочення кадрів у міській медичній мережі не йдеться. А ось кошти будуть посилено економити. Бо держсубвенцію, яку Кременчук отримав на фінансування медичної сфери на цей рік, з’їдає інфляція.
– На індексацію кошти з державної субвенції не були передбачені. Тож індексацію наразі виплачуємо всім працівникам із внутрішніх резервів. Ці резерви доходять до нуля. Вже переглянуті посади працівників, які працюють за сумісництвом. Хто працював на 1,5 оклади, переведені на 1,25, – розповів Максим Середа.

У культурі скорочувати нікого
Схожа ситуація і в кременчуцькій галузі культури. Тут скорочення, аби зекономити кошти, проводять вже не один рік. Про це нагадав начальник управління культури і туризму Володимир Кондрашов. За його словами, працівники культури в нашому місті давно виживають у режимі жорсткої економії. Тож жодні рознарядки про скорочення тут не лякають, бо економити на кадрах, яких і так не вистачає, проблематично.

«Оклади близько 90-95% посадових осіб місцевого самоврядування складають 1218 грн, тобто відповідають розміру мінімальної заробітної плати», – зазначає керуючий справами Кременчуцького міськвиконкому Руслан Шаповалов.

«Скорочення чисельності службовців і видатків має торкнутися всіх щаблів державного сектора», – запис Президента України Петра Порошенка у «Твітері».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто