Завал у субсидіях

1435220049_102_7672

Районні управління соцзахисту в Кременчуці не встигнуть до 1 липня (як того вимагає від них обласне керівництво) розглянути всі заяви на отримання житлово-комунальних субсидій. Та компенсацію нарахують всім, кому належить. Пізніше.

На засіданні постійної комісії міськради з питань соціального захисту 22 червня депутати заслухали звіт про роботу Департаменту праці і соцзахисту, а також Автозаводського та Крюківського управлінь соцзахисту. Два управління, як відомо, безпосередньо курирують питання нарахування житлових субсидій кременчужанам. Як виявилось, проблем вистачає, проте не всі можна вирішити на рівні міста.

Фахівців обмаль
До Крюківського управління соцзахисту з 1 травня надійшло 3839 звернень на отримання субсидії. Це в 7 разів більше, ніж у травні минулого року. Зараз у Крюківському районі понад 8 тис. потенційних отримувачів субсидій, але опрацьовано 61% справ. Такі дані надала керівник Крюківського управління соцзахисту Людмила Ревега.
В Автозаводському районі, як зазначила керівник управління соцзахисту Лідія Глоба, з 1 травня звернулись по субсидії 16,5 тис. сімей. Опрацювати всі справи до 1 липня і там не встигнуть.
– Чисельність працівників в управлінні не збільшена, і, наскільки я зрозуміла, такої можливості немає. У травні наші співробітники отримали преміальні і зарплату за роботу у вихідні та святкові дні, – говорить Людмила Ревега. – Але навіть якщо ми будемо платити людям по 5 тис. грн, фізично виконати всю покладену на них роботу неможливо.
Керівник Департаменту праці та соцзахисту Кременчука Олександр Дзюба додав, що для роботи в управліннях були залучені люди з інших підрозділів та із Центру зайнятості. Але допомога ця виключно фізична.
– Додаткові працівники дуже допомагають як кур’єри, розносять повідомлення або приймають документи і розкладають по справах. Це велика робота, але безпосередньо нараховувати субсидію має право виключно спеціаліст, – роз’яснює ситуацію керівник Автозаводського управління Лідія Глоба.
– Згідно з постановою Кабміну, ми не маємо право збільшувати чисельність працівників управлінь соцзахисту. На місцевому рівні ми можемо підтримати їх лише морально, матеріально і технічно, – констатувала віце-мер Тетяна Неіленко.

В паперах заплутались
Керівники управлінь соцзахисту констатують, що досить довго не було чіткого порядку отримання інформації про доходи громадян із фіскальної служби. А зараз, коли контакт налагодили, Кременчуцька ОДПІ приймає від «соціальників» не більше 999 запитів на день.
– Якщо в нас понад 16 тис. сімей заявників, і в кожній родині – по 2, 3 і більше людей, і на кожного треба зробити запит, то уявіть скільки часу це займає, – говорить начальник Автозаводського управління Лідія Глоба.
Неочікувано з’ясувалось, що виникають проблеми і з довідками про склад сім’ї.
– ЖЕДи надають недостовірну інформацію і пояснюють це тим, що їм, у свою чергу, інформацію більше не надає Державна міграційна служба. Майже весь травень і червень вони надають нам застарілі довідки. Уявіть, ми призначили субсидію сім’ї, а там виявились недостовірні дані, – зазначає Лідія Глоба.
Віце-мер Сергій Ярош говорить, що проблеми виникли у співпраці МВС та Міністерства юстиції, через які останньому відомству доводиться зараз формувати свою базу даних.
– Невже на місцевому рівні нічого не можна зробити? Треба запросити до міськвиконкому керівництво міграційної служби у Кременчуці, можливо, заслухати їх на сесії міськради. Має бути вирішення цієї проблеми, – наголосив член депутатської комісії і голова фракції «Рідне місто» у міськраді Юрій Гриценко.
Секретар міськради Василь Івко зазначив, що чує про ці проблеми вперше, але погодився, що вони потребують негайного вирішення.
– Чому це питання випливло сьогодні? Вже давно можна було все обговорити. Олександре Григоровичу (начальник Департаменту праці і соцзахисту Олександр Дзюба – авт.), сформулюйте швидко все, і давайте дамо доручення, щоб усе крутилося. Бажано за кілька днів проблему вирішити, – наказав секретар міськради.

Кременчужан просять не хвилюватися: всім, кому передбачена, субсидія буде нарахована з травня 2015 р., але реально отримати її можна буде дещо пізніше.

Нічим платити
Заяви на отримання житлово-комунальних субсидій ще продовжують надходити. Вже зараз керівники управлінь соцзахисту говорять, що приблизно 30 тис. сімей у Кременчуці мають право на отримання державної компенсації в оплаті за комуналку і житло. Якщо взяти за середній показник родину з 3 осіб, то це фактично означає, що 35-40% жителів Кременчука мають доходи, які не дозволяють в повному обсязі сплачувати за комунальні послуги.
Тим часом чергову хвилю заявників на субсидії в управліннях соцзахисту очікують ще у жовтні, після початку опалювального сезону.

«Чому існує проблема з видачею людям довідок про склад сім’ї? Надаються застарілі дані! Невже на місцевому рівні нічого не можна зробити? Треба запросити до міськвиконкому керівництво міграційної служби у Кременчуці, можливо, заслухати їх на сесії міськради. Має бути вирішення цієї проблеми», – наголосив член депутатської комісії і голова фракції «Рідне місто» у міськраді Юрій Гриценко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто