Збудують, як в Абу-Дабі

1436429758_img_0151

Жителі Першого Занасипу виступили проти будівництва нової 12-поверхівки в районі буд. 1 та 7 по вул. 50 років СРСР. Щоб влада втрутилась у ситуацію, вони розгорнули протестні гасла перед сесійним засіданням 7 липня.

Будівництво однопід’їздного 12-поверхового будинку проводить в нашому місті столична фірма «Набережний квартал». Мешканці сусідніх багатоповерхівок кажуть, що нова висотка зводиться буквально впритул до їхніх і без того проблемних будинків, що може остаточно зруйнувати останні. Окрім цього, новий будинок зводиться на пливунах, що небезпечно, та й підземні комунікації в тому районі подекуди в аварійному стані.
Мешканці також не полінувались і зібрали інформацію про забудовника, який збирається будувати багатоповерхівку на Першому Занасипу, фірму «Набережний квартал». За їхніми даними, в усіх містах, де фірма починала зведення будинків (Харків, Львів, Рівне), подальше будівництво перетворювалося на звичний довгобуд, а ділянка землі – на традиційне звалище сміття.
Із протестувальниками зустрівся заступник міського голови з питань будівництва Геннадій Музика. Він запевнив, що будівництво 12-поверхівки на Першому Занасипу не становитиме для жителів сусідніх будинків небезпеки.
– Там палі забиватися не будуть. Це нові технології будівництва, коли пальове поле не потрібне. В Абу-Дабі всі хмарочоси за цією технологією збудовані, – сказав віце-мер.
З приводу надійності забудовника Геннадій Музика зауважив, що «в них є всі необхідні документи», а інформації з Інтернету не завжди можна довіряти на всі 100%. До того ж, забудовника можна зобов’язати додатково впорядкувати територію – наприклад, замість одного дитячого майданчика побудувати два.
Всі претензії жителі Першого Занасипу висловили своєму депутату в округу Оксані Гуйді, а вона оприлюднила відповідний запит під час сесії міськради. Запит більшістю голосів було підтримано, і прийнято рішення тимчасово призупинити проведення будівельних робіт, допоки у мікрорайоні не пройдуть громадські слухання. Як вирішить громада – так, мовляв, і буде.
Громадські слухання на Першому Занасипу відбулись вже ввечері того ж дня, 7 липня. Люди були налаштовані категорично проти будівництва. Хоча представник компанії-забудовника і пообіцяв активістам передати копії документів, які дозволяють це будівництво.
Під час слухань жителі Першого Занасипу вирішили створити ініціативну групу, яка займатиметься цим питанням і паралельно збиратиме підписи мешканців, котрі виступають проти нового будинку, а будівництва поки вони не дозволять.
За словами депутата міськради Оксани Гуйди, компанія-забудовник начебто обіцяє піти на компроміс із мешканцями. Наступні громадські слухання з цього приводу заплановано провести через 10 днів.

Замість нового будинку – звалище

На сесії міськради 7 липня депутат із фракції «Рідне місто» Михайло Мельник звернувся до міської влади з запитом, в якому вимагає притягти до відповідальності недбайливих забудовників. Останні орендують земельну ділянку з намірами щось на ній збудувати, але в реальності досить часто далі намірів справа не йде. Й на місці обіцяної будівлі утворюється занедбане звалище, де господарюють миші і сміття.

На жаль, не стала винятком і ситуація навколо ділянки землі по вул. Героїв Сталинграда в районі буд. 31, 33, 35, 37 і 39. Цю землю кілька років тому віддали під забудову ТОВ «База будівельної комплектації». За ці роки ця ділянка «благополучно» перетворилася на суцільне звалище, деінде огороджене перекошеним парканом.

Михайло Мельник вважає, що фірма-забудовник не виконує умов договору оренди землі, а тому влада має або розірвати цей договір, або змусити навести лад на даній території. Більшістю голосів депутатський запит було підтримано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто