Зелене світло для школярів

svetofor-03

Із 1 вересня кременчуцькі учні пішли до школи. Чи буде безпечною для них дорога до навчального закладу, певним чином залежить і від наявності та справної роботи світлофорів.

Старі, але працюють

Чи всі світлофори сьогодні справні, «КП» запитала в директора КП «Міськсвітло» Володимира Медведовського. Той запевнив – усі. Таких місць у Кременчуці, де світлофори б не працювали, немає. Водночас немає і нових світлофорів – їх у цьому році не встановили жодного. І причина тому традиційна – відсутність грошей.

– Також, у зв’язку зі скрутною фінансовою ситуацією в країні, не проводився капітальний ремонт світлофорних об’єктів, – пояснює Володимир Медведовський. – У робочому стані світлофори ми підтримуємо тільки завдяки поточному ремонту: замінюємо лампи, акумулятори, контролери. Буває, що один і той же світлофор працює без ремонту півроку, а до іншого інколи треба виїжджати 2-3 рази на тиждень.

Плануючи роботу на наступний рік, у КП «Міськсвітло» вже визначили місця, де світлофори необхідно встановити в першу чергу. Але все залежатиме від фінансування.

На Молодіжному – справжні «ретро»

Деяким світлофорам у нашому місті вже виповнилося понад 40 років. Як розповідає інженер з налаштування та експлуатації світлофорних об’єктів Дмитро Попов, найстаріші світлофори знаходяться на Молодіжному.

– Там і світлофори старі, й контролери (пристрої, призначені для управління світлофорами – авт.), – розповідає Дмитро Попов. – А ось нових світлофорів найбільше у центрі міста: на вул. Першотравневій та вул. 60 років Жовтня.

«Наші вандали – це водії»

Ремонтувати світлофори працівникам КП «Міськсвітло» доводиться не лише внаслідок технічних несправностей, але і з вини водіїв. Внаслідок ДТП світлофори потерпають досить часто й іноді досить серйозно. Як розповідає Володимир Медведовський, нещодавно відновлювати світлофори з цієї причини доводилося біля Центрального ринку на перехресті вул. Пролетарської та вул. Першотравневої. Також водіями вже був збитий світлофор, який знаходиться біля гіпермаркету «Fozzy» (його встановили у 2013 р.).

Сьогодні на балансі КП «Міськсвітло» знаходиться 49 світлофорних об’єктів, 15 з них – світлодіодні.

У 2015 р. нові світлофори (за наявності фінансування), у першу чергу, встановлять:

– на вул. Київській (поворот біля знака «КрАЗ»);

– на перехресті вул. Щорса та вул. Хорольської;

– на перехресті вул. Перемоги та вул. Красіна (заміна старого).

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто