Зелене світло для школярів

svetofor-03

Із 1 вересня кременчуцькі учні пішли до школи. Чи буде безпечною для них дорога до навчального закладу, певним чином залежить і від наявності та справної роботи світлофорів.

Старі, але працюють

Чи всі світлофори сьогодні справні, «КП» запитала в директора КП «Міськсвітло» Володимира Медведовського. Той запевнив – усі. Таких місць у Кременчуці, де світлофори б не працювали, немає. Водночас немає і нових світлофорів – їх у цьому році не встановили жодного. І причина тому традиційна – відсутність грошей.

– Також, у зв’язку зі скрутною фінансовою ситуацією в країні, не проводився капітальний ремонт світлофорних об’єктів, – пояснює Володимир Медведовський. – У робочому стані світлофори ми підтримуємо тільки завдяки поточному ремонту: замінюємо лампи, акумулятори, контролери. Буває, що один і той же світлофор працює без ремонту півроку, а до іншого інколи треба виїжджати 2-3 рази на тиждень.

Плануючи роботу на наступний рік, у КП «Міськсвітло» вже визначили місця, де світлофори необхідно встановити в першу чергу. Але все залежатиме від фінансування.

На Молодіжному – справжні «ретро»

Деяким світлофорам у нашому місті вже виповнилося понад 40 років. Як розповідає інженер з налаштування та експлуатації світлофорних об’єктів Дмитро Попов, найстаріші світлофори знаходяться на Молодіжному.

– Там і світлофори старі, й контролери (пристрої, призначені для управління світлофорами – авт.), – розповідає Дмитро Попов. – А ось нових світлофорів найбільше у центрі міста: на вул. Першотравневій та вул. 60 років Жовтня.

«Наші вандали – це водії»

Ремонтувати світлофори працівникам КП «Міськсвітло» доводиться не лише внаслідок технічних несправностей, але і з вини водіїв. Внаслідок ДТП світлофори потерпають досить часто й іноді досить серйозно. Як розповідає Володимир Медведовський, нещодавно відновлювати світлофори з цієї причини доводилося біля Центрального ринку на перехресті вул. Пролетарської та вул. Першотравневої. Також водіями вже був збитий світлофор, який знаходиться біля гіпермаркету «Fozzy» (його встановили у 2013 р.).

Сьогодні на балансі КП «Міськсвітло» знаходиться 49 світлофорних об’єктів, 15 з них – світлодіодні.

У 2015 р. нові світлофори (за наявності фінансування), у першу чергу, встановлять:

– на вул. Київській (поворот біля знака «КрАЗ»);

– на перехресті вул. Щорса та вул. Хорольської;

– на перехресті вул. Перемоги та вул. Красіна (заміна старого).

Тетяна Апрелєва

Залишити відповідь