Земельний порядок

 

кременчук-1

У Кременчуці запровадили мораторій на виділення земельних ділянок будь-кому, доки не буде визначено території для житлового будівництва учасникам АТО.На 23 грудня сесії Кременчуцької міськради депутати  врешті ухвалили рішення про забезпечення реалізації прав на землю у нашому місті учасниками бойових дій, в тому числі АТО. Однак, для цього в Кременчуці спочатку запроваджується мораторій на надання дозволів на розробку проектів землеустрою та відведення земельних ділянок будь-кому. Тобто, доки не визначать остаточно всі юридичні аспекти справи, земельні ділянки не отримає ніхто.

Управління земельних ресурсів міськвиконкому продовжить інвентаризацію вільної землі в Кременчуці, яка може бути використана для індивідуального житлового будівництва чи під садівництво. Раніше, як уже повідомляла «КП», 23 вільні ділянки було виявлено біля колишнього гіпермаркету «Велмарт» та у Великій Кохнівці, також близько 20 ділянок – на Лашках.  Але звісно, це – дуже мало, оскільки за попередніми підрахунками, участь в антитерористичній операції беруть близько 600 кременчужан, а ще є й інші учасники бойових дій.

У рішенні міськради також йдеться про необхідність внесення змін до містобудівної документації території парку «Депутатський», аби цю землю можна було також використовувати під садибну забудову. Також вирішено зняти статус інвестиційно-привабливої території з частини земельної ділянки мікрорайону «Озерний» на колишніх арт-складах. Це дозволити використати ділянки під індивідуальне житлове будівництво.

Депутати міськради також вирішили звернутись до Кременчуцької райради, Кременчуцької райдержадміністрації та сільських рад з пропозицією зарезервувати на їх територіях ділянки для воїнів АТО та учасників бойових дій.

Кременчуцький міськвиконком розробить Положення про порядок забезпечення земельними ділянками. Робоча група з цього питання ще не раз збиратиметься, а конкретні підсумки її роботи ми маємо побачити не пізніше, ніж за рік.

Gricenko1-198x300

Юрій Гриценко: «Разом завжди можна знайти вихід»

Один з учасників робочої групи, керівник фракції партії «Рідне місто» у Кременчуцькій міськраді Юрій Гриценко вважає перші кроки у вирішенні питання забезпеченнями земельними ділянками воїнів АТО вдалими:

– Це була колегіальна робота кількох служб упродовж двох тижнів, яка показала: можна разом знайти необхідне рішення. Перше завдання – це інвентаризувати вільні ділянки в Кременчуці і занести в резерв. Сьогодні вже знайдені перші з них. Є ще кілька дачних кооперативів, розташованих в межах міста, де теж є вільна земля, і в Генплані для цих ділянок визначено призначення – житлове індивідуальне будівництво. Також робоча група ставить перед собою задачу винайти земельні ділянки, які були надані громадянам, але так і не використані за призначенням. А далі визначатимемось і з юридичними аспектами. Крім того, треба детально розробити Положення про порядок забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій і колегіально, прозоро та справедливо розглядати заяви претендентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто