Земельний порядок

 

кременчук-1

У Кременчуці запровадили мораторій на виділення земельних ділянок будь-кому, доки не буде визначено території для житлового будівництва учасникам АТО.На 23 грудня сесії Кременчуцької міськради депутати  врешті ухвалили рішення про забезпечення реалізації прав на землю у нашому місті учасниками бойових дій, в тому числі АТО. Однак, для цього в Кременчуці спочатку запроваджується мораторій на надання дозволів на розробку проектів землеустрою та відведення земельних ділянок будь-кому. Тобто, доки не визначать остаточно всі юридичні аспекти справи, земельні ділянки не отримає ніхто.

Управління земельних ресурсів міськвиконкому продовжить інвентаризацію вільної землі в Кременчуці, яка може бути використана для індивідуального житлового будівництва чи під садівництво. Раніше, як уже повідомляла «КП», 23 вільні ділянки було виявлено біля колишнього гіпермаркету «Велмарт» та у Великій Кохнівці, також близько 20 ділянок – на Лашках.  Але звісно, це – дуже мало, оскільки за попередніми підрахунками, участь в антитерористичній операції беруть близько 600 кременчужан, а ще є й інші учасники бойових дій.

У рішенні міськради також йдеться про необхідність внесення змін до містобудівної документації території парку «Депутатський», аби цю землю можна було також використовувати під садибну забудову. Також вирішено зняти статус інвестиційно-привабливої території з частини земельної ділянки мікрорайону «Озерний» на колишніх арт-складах. Це дозволити використати ділянки під індивідуальне житлове будівництво.

Депутати міськради також вирішили звернутись до Кременчуцької райради, Кременчуцької райдержадміністрації та сільських рад з пропозицією зарезервувати на їх територіях ділянки для воїнів АТО та учасників бойових дій.

Кременчуцький міськвиконком розробить Положення про порядок забезпечення земельними ділянками. Робоча група з цього питання ще не раз збиратиметься, а конкретні підсумки її роботи ми маємо побачити не пізніше, ніж за рік.

Gricenko1-198x300

Юрій Гриценко: «Разом завжди можна знайти вихід»

Один з учасників робочої групи, керівник фракції партії «Рідне місто» у Кременчуцькій міськраді Юрій Гриценко вважає перші кроки у вирішенні питання забезпеченнями земельними ділянками воїнів АТО вдалими:

– Це була колегіальна робота кількох служб упродовж двох тижнів, яка показала: можна разом знайти необхідне рішення. Перше завдання – це інвентаризувати вільні ділянки в Кременчуці і занести в резерв. Сьогодні вже знайдені перші з них. Є ще кілька дачних кооперативів, розташованих в межах міста, де теж є вільна земля, і в Генплані для цих ділянок визначено призначення – житлове індивідуальне будівництво. Також робоча група ставить перед собою задачу винайти земельні ділянки, які були надані громадянам, але так і не використані за призначенням. А далі визначатимемось і з юридичними аспектами. Крім того, треба детально розробити Положення про порядок забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій і колегіально, прозоро та справедливо розглядати заяви претендентів.

Залишити відповідь