Земля для АТОвців: Отримали? А тепер поверніть!

У кременчуцьких учасників АТО забирають раніше виділені їм земельні ділянки у мікрорайоні «Озерний» (колишня териториторія артскладів). 17 ділянок повернуть у резерв міста, адже, як виявилося, ті, хто їх отримав шляхом жеребкування, до цього вже скористались своїм правом на безкоштовне отримання землі. Ситуацію розглядала робоча група з питань забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій, в тому числі учасників АТО, під головуванням віце-мера Дмитра Кравченка.

 

 

 

Понад 400 ділянок у мікрорайоні “Озерний” розподілили серед учасників бойових дій шляхом жеребкування 16 травня 2017 р.

Відповідно до земельного законодавства України,  усім громадянами надається право на безоплатне отримання земельної ділянки лише один раз. За словами начальника міського управління земельних ресурсів Ірини Безверхої, на сьогодні  до міськвиконкому надійшло 287 заяв від учасників бойових дій щодо видачі дозволу на розробку проекту землеустрою ділянок  у мікрорайоні «Озерний». Готуючи проект рішення на сесію міськради, працівники управління перевірили всіх заявників за даними Державного земельного кадастру і  виявили 17 осіб, які скористалися правом на безоплатне отримання землі раніше.

Ірина Безверха зазначає, що при поданні заяв всі учасники бойових дій власноруч писали, що не використали право приватизації. Наразі посилаються на власну необізнаінсть: думали, що мають право приватизувати ще одну земельну ділянку, як учасник АТО.

У членів робочої групи з питань забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій  інша думка: необхідно діяти в межах чинного законодавства, і якщо громадяни вже використали своє право на безоплатну приватизацію землі, то не повинні робити це  вдруге. Обговоривши питання, зійшлися на тому, що ділянки треба повернути до резерву міста. Водночас,  воїнам-захисникам пообіцяли надати 4 місяці на вирішення виниклих проблем в судовому порядку.

Нагадаємо, що рішенням виконкому Кременчуцької міської ради  був затверджений детальний план території мікрорайону «Озерний», яким передбачено 460 присадибних ділянок. 16 з них надано членам родин загиблих, ще 3 ділянки зарезервовано.  441 ділянку площею по 6 соток кожна розподілили між інвалідами війни, учасниками бойових дій, в тому числі АТО шляхом  жеребкування 16 травня 2017 р.

Ще 800 кременчуцьких захисників й досі не отримали землю у власність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто