Зі 670 сміттєзвалищ на Полтавщині згодом залишиться 20 полігонів

У Полтавській облдержадміністрації затвердили обласну Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2021 рр. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА,

З 2014 року Полтавщина співпрацює з німецькими фахівцями GIZ і за цей час розробила стратегію поводження з твердими побудовими відходами Полтавського субрегіону — це 5 районів навколо Полтави.

— Ця програма буде допомагати в тому випадку, якщо громади об’єднаються,— зазначив начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева. — Ми розуміємо, що в селах, селищах створити полігон, сортувальну станцію, сміттєпереробний завод неможливо. Тому ми розділили область на 5 субрегіонів. Згідно з проведеною інвентарізацією, маємо 670 сміттєзвалищ, з них — 8 полігонів (технічних споруд) потужністю 2-6 га.

Згідно з розрахунками GIZ, для будівництва полігону та налагодження системи потрібно 17 млн євро. На придбання спецтехніки, контейнерів, сортувальні станції — 53 млн євро.

— Зі 670 сміттєзвалищ поступово хочемо вийти на 150, — повідомив Едуард Рева. — Потім на 19-20 районних полігонів з сортувально-перевантажувальними станціями та 3-4 крупними субрегіональними полігонами в області, на яких розміщуватимуться сміттєпереробні заводи. Найкраща ситуація в Горішних Плавнях, де вже виготовили проектну документацію. В них є земельна ділянка, з необхідних 250 млн грн вже виділили 50 млн грн. Проектна документація готова й у Пирятині. Гадяцький район також має всі можливості.

Рева говорить, що проблемними лишаються Хорольський та Полтавський субрегіони. Для останнього, з розглянутих координаційною радою шістьох земельних ділянок, лише одна — по дорозі на Селещину — відповідає всім критеріям для розташування полігону.

—    Ми запропонували контрольований набір дій: систематизувати і паспортизувати звалища, — зазначила  доцент кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ Оксана Ілляш. —Основна мета яких — раціоналізувати всі ці об’єкти в Полтавські області.

За її словами, бюджет складає орієнтовно 841,5 млн грн. З них 20% з обласного фонду охорони навколишнього середовища (ОНПС). Ще 50% співфінансування з місцевих бюджетів — в основному на контейнернізацію населених пунктів, придбання сміттєвивізної спецтехніки та тієї, що обслуговуватиме полігони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто